Bydlení Úvaly - 2. etapa

Bydlení Úvaly - 2. etapa

(29. 11. 2016) Zahájení výstavby 2. etapy se plánuje na jaro 2017. 

   
 
 
 
 

Bydlení Úvaly - 2. etapa

Projekt Bydlení Úvaly, jehož investorem je společnost Arcona Capital,  prošel v polovině listopadu úspěšně kolaudací první části 1. etapy. Zároveň byl spuštěn prodej 46 nízkoenergetických bytů z etapy druhé. Autory projektu jsou opět Architekti Headhand.

Druhá etapa nabízí 46 bytů v nízkoenergetickém standardu v dispozicích od 1+kk do 3+kk včetně mezonetů. Každý byt disponuje venkovním prostorem, ať už lodžií, terasou nebo předzahrádkou. Zajímavostí bytů v horních patrech jsou střešní terasy z přírodních materiálů, které lze v rámci klientských změn upravit na obytné terasy se zatravněním a suchomilnými rostlinami, s výhledem do okolní krajiny.

Zahájení výstavby 2. etapy se plánuje na jaro 2017.  

Dalším plusem projektu je nízkoenergetičnost. V posledních letech zájem o energeticky úsporné byty roste, a to nejen z důvodu nižších nákladů na provoz. „Již̌ ve fázi projektu byl kladen důraz na optimalizaci spotřeby energií, na zajištění nižších provozních nákladů, kvalitu materiálů a šetrný́ vztah k životnímu prostředí́. Výsledkem jsou nízkoenergetické bytové domy třídy B,“ představuje projekt Michael Odvárko, projekt manager projektu s tím, že jedním z klíčových prvků optimalizace je využití velmi efektivních tepelných čerpadel VIESSMANN v každém bytovém domě, která́ lze celoročně̌ využívat jako zdroj tepla pro vytápění a pro ohřev teplé vody. „Dalším prvkem je vápenopískové́ zdivo VAPIS na bázi přírodních surovin, zajišťující špičkovou tepelnou a zvukovou izolaci a přirozenou regulaci vlhkosti,“ dodává Odvárko.

46 bytů z 2. etapy je umístěno v pěti bytových domech, které plynule navazují na první etapu i stávající zástavbu a doplňují tak dnešní Úvaly v jejich charakteru příjemného a obytného městečka. Velký důraz je kladen také na architektonické řešení a kvalitní provedení. Vnější vzhled domů vyvažuje tradiční a moderní prvky a vytváří pestrý charakter zástavby. Stavební provedení a vybavení bytů odpovídá vyššímu standardu bydlení s použitím kvalitních ekologických a přírodních materiálů. Zájemci o bydlení si mohou vybírat ze dvou úrovní vybavení bytů STANDARD a NADSTANDARD v rámci klientských změn. 

Základní informace o projektu - 2. etapa:
Investor: Arcona Capital 
celková investice: 130 mil. Kč
architekt: Architekti Headhand s.r.o. 
lokalita: Hostín Úvaly
počet bytů: 46 bytů v dispozicích 1+kk, 3+kk,  mezonety  (56 m2 - 169 m2 vč. lodžií, teras, předzahrádek)
zahájení prodeje: listopad 2016
zahájení  výstavby: jaro 2017

www.bydleniuvaly.cz

tisková zpráva, stavbaweb

Související články:
Nízkoenergetické ”Bydlení Úvaly” 9.4.2015
Rodinné domy a byty z 1. etapy výstavby projektu Úvaly Hostín získaly bronzový certifikát SBTool 6.8.2012
Úvaly-Hostín — projekt s důrazem na městskou vybavenost 15.3.2012Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0655744
14.7360322
Bydlení Úvaly - 2. etapa

Bydlení Úvaly - 2. etapa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz