Bydlení Úvaly - 2. etapa

Bydlení Úvaly - 2. etapa

(29. 11. 2016) Zahájení výstavby 2. etapy se plánuje na jaro 2017. 

   
 
 
 
 

Bydlení Úvaly - 2. etapa

Projekt Bydlení Úvaly, jehož investorem je společnost Arcona Capital,  prošel v polovině listopadu úspěšně kolaudací první části 1. etapy. Zároveň byl spuštěn prodej 46 nízkoenergetických bytů z etapy druhé. Autory projektu jsou opět Architekti Headhand.

Druhá etapa nabízí 46 bytů v nízkoenergetickém standardu v dispozicích od 1+kk do 3+kk včetně mezonetů. Každý byt disponuje venkovním prostorem, ať už lodžií, terasou nebo předzahrádkou. Zajímavostí bytů v horních patrech jsou střešní terasy z přírodních materiálů, které lze v rámci klientských změn upravit na obytné terasy se zatravněním a suchomilnými rostlinami, s výhledem do okolní krajiny.

Zahájení výstavby 2. etapy se plánuje na jaro 2017.  

Dalším plusem projektu je nízkoenergetičnost. V posledních letech zájem o energeticky úsporné byty roste, a to nejen z důvodu nižších nákladů na provoz. „Již̌ ve fázi projektu byl kladen důraz na optimalizaci spotřeby energií, na zajištění nižších provozních nákladů, kvalitu materiálů a šetrný́ vztah k životnímu prostředí́. Výsledkem jsou nízkoenergetické bytové domy třídy B,“ představuje projekt Michael Odvárko, projekt manager projektu s tím, že jedním z klíčových prvků optimalizace je využití velmi efektivních tepelných čerpadel VIESSMANN v každém bytovém domě, která́ lze celoročně̌ využívat jako zdroj tepla pro vytápění a pro ohřev teplé vody. „Dalším prvkem je vápenopískové́ zdivo VAPIS na bázi přírodních surovin, zajišťující špičkovou tepelnou a zvukovou izolaci a přirozenou regulaci vlhkosti,“ dodává Odvárko.

46 bytů z 2. etapy je umístěno v pěti bytových domech, které plynule navazují na první etapu i stávající zástavbu a doplňují tak dnešní Úvaly v jejich charakteru příjemného a obytného městečka. Velký důraz je kladen také na architektonické řešení a kvalitní provedení. Vnější vzhled domů vyvažuje tradiční a moderní prvky a vytváří pestrý charakter zástavby. Stavební provedení a vybavení bytů odpovídá vyššímu standardu bydlení s použitím kvalitních ekologických a přírodních materiálů. Zájemci o bydlení si mohou vybírat ze dvou úrovní vybavení bytů STANDARD a NADSTANDARD v rámci klientských změn. 

Základní informace o projektu - 2. etapa:
Investor: Arcona Capital 
celková investice: 130 mil. Kč
architekt: Architekti Headhand s.r.o. 
lokalita: Hostín Úvaly
počet bytů: 46 bytů v dispozicích 1+kk, 3+kk,  mezonety  (56 m2 - 169 m2 vč. lodžií, teras, předzahrádek)
zahájení prodeje: listopad 2016
zahájení  výstavby: jaro 2017

www.bydleniuvaly.cz

tisková zpráva, stavbaweb

Související články:
Nízkoenergetické ”Bydlení Úvaly” 9.4.2015
Rodinné domy a byty z 1. etapy výstavby projektu Úvaly Hostín získaly bronzový certifikát SBTool 6.8.2012
Úvaly-Hostín — projekt s důrazem na městskou vybavenost 15.3.2012Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0655744
14.7360322
Bydlení Úvaly - 2. etapa

Bydlení Úvaly - 2. etapa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz