Byt na Břevnově

Byt na Břevnově

(9. 6. 2022) Michaela Košařová, František Košař

   
 
 
 
 

Byt na Břevnově

Byt se nachází v mansardové nástavbě na rodinný dům v Praze na Břevnově. Před rekonstrukcí měl byt světlou výšku 2,6 m a nad bytem byla půda. Pouze část půdy se využívala jako patro pro hosty.

Využili jsme potenciálu nevyužívaného prostoru půdy a byt jsme do krovu otevřeli. Prostor se tak nadechl a otevřel. Dalším razantním zásahem bylo vybourání všech příček, které původně předělovaly obytný prostor. Vymezení zůstalo jen u ložnice a koupelny. Obývací prostor, jídelna a kuchyně nyní tvoří jeden prostor, který rozděluje jen komínová stěna.

Takovým bonusem projektu je balkón, po kterém investoři velmi toužili, a ze kterého je krásný výhled na Prahu. Otevření na jih směrem k balkónu bylo technicky náročné, ale nakonec proveditelné.

Jediný prostor v bytě, který byl bez denního světla, byl prostor koupelny. To nám přišlo jako velká škoda. Do koupelny jsme proto přivedli denní světlo světlovodem, takže v prostoru koupelny máte nyní pocit, že se stále svítí.

Barevně je prostor laděn nadčasově do bílé s černými doplňky. Veškerý mobiliář kromě jídelního stolu se židlemi je vyhotoven na míru. Srdcem celého bytu je průhledný krb, který si můžete užít z každého koutu obytného prostoru.

Práce na tomto projektu nás velmi bavila, protože investoři byli velmi otevření novým možnostem a nechtěli již byt, který je klasicky rozpříčkovaný. Takový přístup nám poskytl zajímavé možnosti.

Autorská zpráva, redakční úpravy

Foto: Lukáš Machala

Autoři: Ing. arch. František Košař a Ing. arch. Michaela Košařová
Realizace: 2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz