Byt na Starom Meste

Byt na Starom Meste

Bratislava, Staré Mesto; Slovensko

(6. 1. 2022) Ateliér Archstyl

   
 
 
 
 

Byt na Starom Meste

Byt se nachází v domě, který byl vybudován v první polovině dvacátého století. Původně byl větší, v průběhu času ho majitelé rozdělili. Stále je však velkorysý.

 
Při rekonstrukci bylo nejdůležitější vyměnit rozvody TZB, řešili jsme také nové vytápění místností. Kompletní rekonstrukcí prošly veškeré povrchy stěn a stropů, bylo třeba vytvořit stabilní podklad pro masivní podlahu. Nevyhnutelná byla výměna oken a dveří u lodžie. Dispozice jsme měnili zejména u kuchyně, koupelny a jednoho z pokojů.

Předlohou pro koncept interiéru bylo samotné místo a jeho architektura. Chtěli jsme vytvořit otevřený prostor s původními prvky. Lehkosti a prosvětlení interiéru jsme docílili pomocí ocelových rámových konstrukcí, vyrobených na míru. Barvy jsme kombinovali v odstínech masivní dubové podlahy v kontrastu s nábytkem a doplňky v neutrální šedi s občasným použitím červené u detailů. V interiéru byly použity kvalitní přírodní materiály, pozornost jsme věnovali výběru doplňků v designu z poloviny 20. století (například dánská značka VOLA, pro kterou Arne Jacobsen vytvořil originální baterie).  

Autorská zpráva

Autoři: Zuzana Horniakova, Zoltán Horváth, Juraj Krč
Podlahová plocha: 118,4 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
48.1485980
17.1077474
Byt na Starom Meste

Byt na Starom Meste
Bratislava, Staré Mesto; Slovensko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz