Byt policistky

Byt policistky

Foerstrova ulice, Olomouc

(26. 2. 2021) masparti ­– martinka spusta architekti

   
 
 
 
 

Byt policistky

Pod omítkou betonový strop, pod parketami černočerný asfalt, který teď místy stoupá ke stropu a dotýká se jej. A k černýmu zlatu trochu toho opravdovýho!
Malý dvoupokojový byt v blízkosti frekventovaného okruhu kolem centra Olomouce, přesto s klidným výhledem do zeleně, je součástí šestipatrového panelového bytového domu ze šedesátých let. Orientován je na jižní fasádu a má jednoduché půdorysné členění na dva obytné pokoje, mezi které je vsazeno hygienické jádro.


Již při první prohlídce jsme objevili kvality tohohle bytu, co se následně projevilo do takové míry, že bylo potřebné značně nahradit jenom centrální hygienické jádro. Původní členění na WC, koupelnu a kuchyň bylo sloučeno do prostornější koupelny, která je pro jednoho uživatele komfortnější. Kuchyňská linka je nově orientována do obývacího pokoje s místem pro stolování. Koupelna je následně ergonomicky tvarovaná dle činností, které v ní probíhají a daností panelové výstavby. Tím jsme taky do koupelny mohli přivést více přirozeného světla, které přes prosklení pod stropem dopadá až ke vstupu bytu.

Výsledek proto působí striktně a jednoduše. Záměr oddělit původní a nové výborně zapadl do požadavků klientky na menší „dvoupokojáč” s prostornější koupelnou v dominantní černé barvě. Během rekonstrukce se podařilo odkrýt betonový panelový strop a smrkové parkety, které pokojům přidaly pohledovou teplotu. Původní kvality bytu dotvářejí terrazzové parapety, litinové radiátory nebo přiznané rozvody instalací. 

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Loutocký


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.5914436
17.2345603
Byt policistky

Byt policistky
Foerstrova ulice
Olomouc

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz