Byt s akváriem

Byt s akváriem

Praha-Bohnice

(10. 8. 2015) Mooza architecture 

   
 
 
 
 

Byt s akváriem

Zadáním mladého páru, který nás oslovil pro kompletní přestavbu jejich bytu, bylo vytvořit současný a svěží prostor. Dalším tématem bylo umístění velkoobjemového akvária do obývacího prostoru.
Hlavním znakem stávající dispozice bytu byla předimenzovaná a zdvojená chodba, která zabírala neúměrně mnoho místa. Proto jsme se rozhodli pro poměrně radikální řešení – odstranění příček mezi kuchyní a obývákem a dále mezi chodbami a obývákem. Celý prostor včetně koupelny a WC se sjednotil červenohnědým marmoleem.  Původní zónování obývák/kuchyně/chodba zůstalo zachováno díky vsazení multifunkčního nábytkového boxu – z chodby funguje jako botník, ze strany kuchyně jako spižírna a od obýváku jako další úložné prostory. Na tento box plynule navazuje jídelní stůl, který je ve stejné úrovni se zmiňovaným akváriem. Rybičky tak mohou být součástí veškerého dění na stole. Materiál boxu a dalších dřevěných prvků je jasanová dýha se zajímavou kresbou.
Jako kryt topení jsme nechali vyrobit proděravěné desky s kruhovým motivem, které umožňují cirkulaci vzduchu. Na vrchu nahrazují chybějící parapety a navazují ve stejné výšce na kuchyňskou linku.  
Koupelna a WC zůstaly dispozičně stejné, dostaly však nové obklady a zařizovací předměty. Nejvýraznějším prvkem je kvarcitová mozaika, která je na zadní stěně obou místností.

Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič


 
Autor: Mooza architecture  - Ing. arch. Petra Bíšková, Ing. arch. Klára Císařovská
Místo: Praha-Bohnice
Užitná plocha:  84 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.1309196
14.4202823
Byt s akváriem

Byt s akváriem
Praha-Bohnice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz