Byt s centrální halou

Byt s centrální halou

Lysá nad Labem

(24. 9. 2021) ti architekti

   
 
 
 
 

Byt s centrální halou

Hala, ne chodby. Průhledy a tak nějak jinak řešené dveře. Parketová podlaha a stůl jako srdce domova. U jídla se lidé ráno scházejí, večer probírají svůj den. Kuchyň je obývacím pokojem a v obývacím pokoji se vaří.


Návrh nové dispozice byl postaven na tématu centrální haly. Zde je vstup do bytu, odsud se vchází do všech místností, tady jsou hlavní úložné prostory, prádelna, WC a koupelna. Výjimkou, jež potvrzuje pravidlo, se stala ložnice, která zůstala skrytá.

Materiál, textura, struktura. Pohladit, přivonět, sáhnout. Teplo i čistý chlad. Pocit domova, stability a samozřejmosti. V interiéru se jako hlavní spojující prvek objevuje cementová stěrka, která mu dává váhu. Smrkové dřevo mu propůjčuje teplo. Rostliny vůni. Kov je zde chladivým elementem.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.1973577
14.8403882
Byt s centrální halou

Byt s centrální halou
Lysá nad Labem

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz