Byt s promítacím sálem

Byt s promítacím sálem

Praha Holešovice

(7. 6. 2021) masparti

   
 
 
 
 

Byt s promítacím sálem

Byt se nachází v nárožní pozici domu z dvacátých let 20. století. Jedno ze dvou jeho křídel, které tvořily samostatné pokoje (obývák, jídelna, kuchyně a spíž), bylo díky odbourání všech dělicích příček propojeno do velkorysého prostoru. Spojuje pracovní, obytnou, jídelní a kuchyňskou část. Specifickým místem je malý „promítací sál”, který příležitostně slouží jako pokoj pro hosty. S kuchyní je vizuálně propojen čirým prosklením nad a pod horními skříňkami kuchyňské linky. Zároveň je však možné pomocí horizontálně sklopných okenic promítací sál uzavřít. Zároveň má zvýšenou podlahu, kterou tvoří otevíravé segmenty, díky nimž je zpřístupněn úložný prostor pod podlahou.

 
Kuchyňská linka jsme koncipovali jako bílou neutrální hmotu v kombinaci s dubovým kvádrem ostrůvku. Jídelní stůl je umístěn na osu arkýře, jenž je výrazným prvkem fasády domu.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Loutocký

Autoři: Pavel Martinka, Ondřej Spusta


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.1041395
14.4316451
Byt s promítacím sálem

Byt s promítacím sálem
Praha Holešovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz