Byt u Výstaviště

Byt u Výstaviště

(5. 6. 2023) DesignPro

   
 
 
 
 

Byt u Výstaviště

Náš doposud nejmenší interiér jsme navrhli do starého cihlového domu na dohled od Výstaviště. Tentokrát jsme se museli popasovat s plochou necelých 20 m², ze které nám ještě velkou část ukrojila koupelna a samostatné wc. Zbylá plocha pro vstup, chodbu, kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a ložnici tak činila pouhých 14 m², což velikostně odpovídá průměrné ložnici.

Díky staré zástavbě s vysokými stropy jsme mohli v návrhu využít možnost spaní v patře. Pro nedostatek místa se do patra dostanete po schodech, které kromě knihovničky zároveň skrývají chladničku a spíž. Maličkatá kuchyňka v sobě má všechny moderní spotřebiče: Lednici s mrazákem, varnou desku, troubu, mikrovlnku, odsavač par a dokonce i myčku. Odpočinout si můžete na menší pohovce a večeři servírovat na kulatém stolu pod velkým špaletovým oknem. Šatní skříně jsou umístěny z druhé strany kuchyně tak, aby odclonily přímý pohled od vstupu do obytné části bytu. Zároveň vytvářejí chodbičku k toaletě tak, aby byla co nejdále od zbytku bytu.

Aby takto maličký prostor nepůsobil ponuře, rozhodli jsme jako ústřední barvu použít sytě modrou a doplnit ji o příjemnou texturu dřeva na nábytku i podlaze a béžové tóny na stěnách. Hravost interiéru jsme chtěli dostat i do koupelny, a tak jsme zvolili terazzo obklad s barevnými segmenty a nechali zde odkrýt cihlovou klenbu. Vše je doladěno černými doplňky industriálního ražení a svítidly pro vytvoření vícero příjemných večerních nálad.


Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Zuzana Řepíková, Ondřej Krynek / DesignPro
Investor: Soukromý
Lokalita: Holešovice, Praha
Realizace: 2022
Podlahová plocha: 20 m2

Realizace interiéru získala prestižní ocenění v soutěži Interiér roku za rok 2022 v kategorii Soukromý interiér (nízkonákladové bydlení). 
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a