Byt v Haštalské

Byt v Haštalské

Praha 1, Staré Město

(12. 10. 2021) Studio acht, Václav Hlaváček

   
 
 
 
 

Byt v Haštalské

Byt o velikosti 121 m² se nachází na Starém Městě v Praze v reprezentativním nájemním bytovém domě z roku 1902 postaveném podle plánů stavitele Jana Huga Dvořáka pro Vácslava Havla. V roce 1929 byl v půdním prostoru zřízen ateliér s bytem pro akademického malíře Ženíška a následně byl v 90. letech 20. století vestavěn další půdní byt.


Cílem rekonstrukce mezonetového podkrovního bytu bylo zejména napravit nevhodné stavební úpravy z předešlých let. Chybějícího přirozeného osvětlení v přízemí mezonetu jsme dosáhli díky osazení nového střešního okna v kuchyni a umístěním celoskleněné stěny s posuvnými dveřmi do pokoje při dvorní fasádě. Dalších příjemných změn a provzdušnění jsme docílili pomocí otevření vstupního prostoru do obývací části, odstranění sádrokartonových příček, odhalení dřevěných částí krovu a také volbou barev. Rozhodli jsme se pro kombinaci světlých pastelových barevných odstínů a černé.

V přízemí i v patře byly zmodernizovány koupelny, kde byla použita velkoformátová keramika v barvách šedé a černé.

V celém bytě byl na přání klienta navržen a vyroben nábytek v jednoduchém stylu.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Slavík

Byt získal Cenu generálního partnera v soutěži interiér roku 2020


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.0899158
14.4278140
Byt v Haštalské

Byt v Haštalské
Praha 1, Staré Město

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz