Byt v Praze Břevnově

Byt v Praze Břevnově

Praha-Břevnov

(13. 9. 2018) NEW HOW architekti

   
 
 
 
 

Byt v Praze Břevnově

Zadáním bylo propojit a rekonstruovat dva byty, které se nacházely nad sebou v domě z počátku 21. století. Propojili jsme je schodištěm, které se stalo ústředním prvkem interiéru. Na nižší úrovni bytu jsme kolem schodiště navrhli velký otevřený obytný prostor s přilehající jídelnou a kuchyňským koutem, ve zbývající části je umístěn hostovský pokoj s koupelnou. Ve vyšším podlaží se nachází soukromá část bytu, skládající se z pracovny rodičů a ložnic s koupelnami.
Základní kompoziční myšlenkou bylo do obdélníkového prostoru, vymezeného obvodovými stěnami, vložit nové jasně definovatelné prvky – schodiště a jádro koupelen. Jejich pomocí jsme viditelně propojili funkčně odlišná podlaží. Na přání klienta je interiér laděn do teplých přírodních barev a odstínů. Charakteristickými materiály je olejovaný škrábaný dub v přírodním odstínu. Kontrastně k němu je užita betonová stěrka, rezavý obklad a barevné obkladové panely.

Autorská zpráva
Foto: newhow


 

Autor: NEW HOW architekti – Filip Havliš, David Zámečník
Užitná plocha: 204 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0837401
14.3700042
Byt v Praze Břevnově

Byt v Praze Břevnově
Praha-Břevnov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz