Byt ve Vysočanech

Byt ve Vysočanech

Praha-Vysočany

(28. 6. 2021) COLLARCH

   
 
 
 
 

Byt ve Vysočanech

V návrhu jsme se zaměřili na vstupní zónu a šatnu, kde jsme pracovali s minimalisticky pojatými prvky. Schovávají v sobě úložné prostory a zároveň poskytují neutrální pozadí pro život obyvatel bytu.


Byt se nachází v šestiposchoďové novostavbě, dobře prosvětlená část s obývacím pokojem a kuchyni je orientovaná na jih a na východ, soukromá zóna s ložnicí, koupelnou a pokojem pro hosta má severní a východní orientaci. Srdcem dispozice je vstupní hala.

Obytné místnosti už byly zařízené, nové elementy měly byt propojovat a sjednocovat a zároveň oddělovat jeho odlišné části. Zároveň si klienti přáli vytvoření značného množství úložných prostor: šatní skříně, botník, vinotéku, místo pro ukládání domácích a úklidových potřeb a sportovního vybavení. Toho jsme dosáhli prací s geometrií nábytků, osvětlením, povrchy a materiály. Hlavními prvky haly jsou nábytkový díl, půdorysně tvořící písmeno L a protilehlé velké zrcadlo s vertikálním světelným zdrojem. Horní část písmena L tvoří mělké úložné prostory, kde je umístěna pojistná skříň a police na nářadí. Následuje horní úložný prostor, přístupný ze vstupní zóny, policová skříň a v nice botník. Dolní část písmena L tvoří šatní skříň, horní úložný prostor a vinotéka. Všechny skříně jsou provedené z pečlivě vybraných materiálů, které navazují na barevnou paletu bytu. Dvě vysoká zrcadla oddělená světelným prvkem halu vizuálně zvětšují a dodávají ji monumentalizující symetrický charakter. Osvětlení haly jsme řešili třemi velkorysými vertikálami LED-diodových pásků, které zvýrazňují akcenty této části interiéru: podtrhují její symetrii, oddělují ji od vstupu a poskytují rovnoměrné ambientní světlo.

Velká zrcadla a výrazné lineární světelné prvky se objevují i v šatně, kde jsou LED-diodové pásky orientované horizontálně, půdorysně ve tvaru písmena U. Umístili jsme je mezi otevřené niky se šatní tyčí a horní policové úložné prostory, resp. mezi zrcadla naproti vstupu do šatny. Šedé neutrální povrchy jsou v kontrastu s texturou OSB desek, která tvoří povrchy otevřených nik. Výrazný charakter OSB desek je hlavním motivem komory, kde klienti ukládají sportovní vybavení. Pojali jme ji pragmaticky – systém háků a polic je přizpůsoben na míru prvkům sportovního inventáře a umožňuje co nejlépe využít omezený prostor.

Autorská zpráva
Foto: Karolína Matušková a Ondřej Janků

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.1108690
14.5021464
Byt ve Vysočanech

Byt ve Vysočanech
Praha-Vysočany

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz