Bytové domy Drotárska

Bytové domy Drotárska

Drotárska cesta, Bratislava – Staré Město

(30. 11. 2021) hantabal architekti

   
 
 
 
 

Bytové domy Drotárska

U většího z obou domů bylo naším záměrem vytvořit stavbu v takovém měřítku, aby zapadla do složitého urbanistického prostředí. V jejím okolí se nacházejí bytové a rodinné domy, dále také škola. Budovu jsme natočili vůči ulici, její výškové řešení jsme přizpůsobili tektonice terénu. Na fasádě střídáme různé velikosti oken. Fasádu jsme navrhli jako kompaktní hmotu, kde jsou sjednoceny stěny, balkony i lodžie. Pro tento koncept se nám jevily jako nejvhodnější dřevěné latě, které kryjí provětrávaný obklad fasády i zábradlí. Tímto řešením získaly i interiéry, v bytech vznikla místa skrytá a intimní, polouzavřená i otevřená s výhledy do okolí. Místnosti mají buď plnou obvodovou stěnu, prosklení s transparentní stěnou nebo čisté prosklení. Dřevěný obklad vytvořil jenu linii fasád, docílili jsme tak kompaktní formy budovy.


Autorská zpráva
Stavba získala cenu CE ZA AR 2020

Stavebník: STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o., Bratislava
Autoři a projekt: hantabal architekti – Juraj Hantabal, Michaela Hantabalová; spoluautoři Soňa Pavolova, Jakub Hanták
Plocha pozemku: 2699 m2
Zastavěná plocha: 807 m2
Celková podlažní plocha: 2968,5 m2
Plocha podzemních podlaží: 1875,8 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.1559470
17.0829511
Bytové domy Drotárska

Bytové domy Drotárska
Drotárska cesta
Bratislava – Staré Město

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz