Bytový dům a viladomy Stodůlky

Bytový dům a viladomy Stodůlky

(6. 9. 2017) ATELIER 8000

   
 
 
 
 

Bytový dům a viladomy Stodůlky

Bytový dům má jednoduchý obdélníkový půdorys. Ve střední části je hranol hmoty vyvýšeno ustupující patro – na střeše je umístěn jeden penthouse se dvěma bytovými jednotkami a dělícím atriem. Na západní straně hladkou hmotu fasády dělí objemy vstupů a zádveří. Okna na fasádě mají strohý, geometrický rastr. Jednotlivé vstupy odlišuje rastr dřevěných prvků, kterými jsou obloženy kubusy zádveří.Východní strana je více strukturální – dělí ji nepravidelný rastr oken různých formátů a prostorové hmoty balkonů. Severní fasáda je jen velmi jednoduchá. Potenciál jižní orientace dal vzniknout dlouhým balkonům na jižní fasádě. Od jihu vede přístupová rampa do garáží. Nosným výtvarným prvkem jinak jednoduché a čisté fasády je zábradlí tvořené mořenými modřínovými laťkami na ocelové konstrukci, jejichž sklon se v nepravidelných intervalech mění.

Čtyři třípodlažní domy vycházejí z tvaru krychle. Mají jedno podzemní podlaží s parkovištěm, třetí nadzemní podlaží je ustoupeno. Na objektu je hmotově zvýrazněno schodiště a vstup do objektu, všechny domy mají stejný půdorysný tvar a rozměr. Na západní fasádě jsou umístěny balkóny a terasy s výhledem do zeleně. Severní a jižní fasáda jsou členěné čtveřicí oken. Střecha objektů je plochá, atika je výškově uskočená z důvodu potlačení horizontálních linií, které u objektů převládají a zároveň slouží jako kryt výtahového dojezdu. Materiálově jsou objekty ponechány v povrchové úpravě barvě bílé v kontaktní tenkostěnné omítce a okna dřevěná v bílé lazuře.

Místo: K Hájům / Jindrova, Praha
Generální projektant: ATELIER 8000
Investor: Abbey
Zastavěná plocha: 800 m2
Kapacita: 28 bytových jednotek
Celková užitná plocha: 2642 m2
Projekt: 2016
Realizace: 2017
Fotografie: Filip Dittrich


Všechny domy jsou vyzděny z cihel v Porotherm.
Zdivo: Porotherm 30 P+D a 25AKU SYM

Porotherm 25AKU SYM
Akustický cihelný blok P+D pro tl. stěny 25 a namaltu M 10. Cihly mají díky své vyšší objemové hmotnosti a speciálnímu systému děrování výborné akustické a tepelně akumulační vlastnosti. Tyto cihly jsou velmi vhodné pro mezibytové příčky tloušťky 250 mm, neboť s rezervou splňují požadavky ČSN na zvukovou izolaci a tepelné vlastnosti zdiva.

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2017, str. 58-59

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

  Výrobci/dodavatelé

Plachého 388/28

370 01 České Budějovice

Telefon +420 383 826 111

info@wienerberger.cz

http://www.wienerberger.cz

 
 
 
 
50.058674
14.330631
Bytový dům a viladomy Stodůlky

Bytový dům a viladomy Stodůlky

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz