Bytový dům Fastrova

Bytový dům Fastrova

(17. 5. 2016) Dům je zabalen do jednotného plechového pláště z předoxidovaného titanzinkového plechu.

   
 
 
 
 

Bytový dům Fastrova

Koncept
Hlavní hmota domu je jednoduchá, se sedlovou střechou reagující svým tvarem i výškou na své sousedy. Směrem na jih, do zahrady, je základní půdorysná stopa obdélníku rozšířena o příčné křídlo vsazené do středu jižní fasády. Ukončeno je pultovou střechou, která vychází z hřebene sedlové střechy. Celý dům je zabalen do jednotného plechového pláště z předoxidovaného titanzinkového plechu s pruhy stojatých drážek. Velká prosklení zaručují světlý interiér, který je v kontrastu s tmavým vzezřením domu. Komfortní bydlení v komorním prostředí rostlé zástavby širšího centra hlavního města.autorská zpráva

RHEINZINK- prePATINA schiefergrau
Bytový dům ve Fastrově ulici v Praze 6 je velmi pěkným objektem se zdařilou aplikací materiálu RHEINZINK- prePATINA schiefergrau při střešním krytí na dvojitou stojatou drážku a fasádním opláštění klasickou technikou na stojatou úhlovou drážku ve vertikálním směru. Střešní skladba vychází z RZ doporučené větrané skladby ve složení: krytí na stojatou drážku (0,7x500 mm), strukturní oddělovací vrstva, dřevěné bednění, větraná vzduchová mezera, krycí podstřešní fólie, tepelná izolace, parozábrana, řešení podhledu. Krycí pásy u fasády jsou položeny přímo na bednění, osová rozteč drážek je 500 mm, výchozí tloušťka materiálu 0,8 mm. Střešní plochy se sklony 50 ° do uličního traktu, 30 ° v krajích a 15 ° ve střední části do dvorního traktu přecházejí fasádou téměř až k zemi. Střešní odvodnění bylo původním návrhem řešeno atypickým zapuštěným žlabem. Tento detail byl u ploch s nestandardními střešními okny z obav investora ohledně složitějšího provedení vodotěsného podstřeší změněn na nástřešní žlab.

Jelikož je dům z jedné strany situován do idylické břevnovské ulice v přímém kontaktu s chodníkem, byl vypracován také návrh ochrany fasády proti graffiti do výšky parapetů 2. NP.
Jiří Slapnička, technický poradce RHEINZINK ČR, s. r. o.

Publikováno v časopise Stavba č. 4/2014, str. 16

Související články:
Dům s tmavou fasádou a světlými interiéry 2.5.2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Na Valech 22

290 01 Poděbrady

Telefon +420 325 611 057

info@rheinzink.cz

http://www.rheinzink.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz