Bytový dům Fastrova

Bytový dům Fastrova

(17. 5. 2016) Dům je zabalen do jednotného plechového pláště z předoxidovaného titanzinkového plechu.

   
 
 
 
 

Bytový dům Fastrova

Koncept
Hlavní hmota domu je jednoduchá, se sedlovou střechou reagující svým tvarem i výškou na své sousedy. Směrem na jih, do zahrady, je základní půdorysná stopa obdélníku rozšířena o příčné křídlo vsazené do středu jižní fasády. Ukončeno je pultovou střechou, která vychází z hřebene sedlové střechy. Celý dům je zabalen do jednotného plechového pláště z předoxidovaného titanzinkového plechu s pruhy stojatých drážek. Velká prosklení zaručují světlý interiér, který je v kontrastu s tmavým vzezřením domu. Komfortní bydlení v komorním prostředí rostlé zástavby širšího centra hlavního města.autorská zpráva

RHEINZINK- prePATINA schiefergrau
Bytový dům ve Fastrově ulici v Praze 6 je velmi pěkným objektem se zdařilou aplikací materiálu RHEINZINK- prePATINA schiefergrau při střešním krytí na dvojitou stojatou drážku a fasádním opláštění klasickou technikou na stojatou úhlovou drážku ve vertikálním směru. Střešní skladba vychází z RZ doporučené větrané skladby ve složení: krytí na stojatou drážku (0,7x500 mm), strukturní oddělovací vrstva, dřevěné bednění, větraná vzduchová mezera, krycí podstřešní fólie, tepelná izolace, parozábrana, řešení podhledu. Krycí pásy u fasády jsou položeny přímo na bednění, osová rozteč drážek je 500 mm, výchozí tloušťka materiálu 0,8 mm. Střešní plochy se sklony 50 ° do uličního traktu, 30 ° v krajích a 15 ° ve střední části do dvorního traktu přecházejí fasádou téměř až k zemi. Střešní odvodnění bylo původním návrhem řešeno atypickým zapuštěným žlabem. Tento detail byl u ploch s nestandardními střešními okny z obav investora ohledně složitějšího provedení vodotěsného podstřeší změněn na nástřešní žlab.

Jelikož je dům z jedné strany situován do idylické břevnovské ulice v přímém kontaktu s chodníkem, byl vypracován také návrh ochrany fasády proti graffiti do výšky parapetů 2. NP.
Jiří Slapnička, technický poradce RHEINZINK ČR, s. r. o.

Publikováno v časopise Stavba č. 4/2014, str. 16

Související články:
Dům s tmavou fasádou a světlými interiéry 2.5.2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Na Valech 22

290 01 Poděbrady

Telefon +420 325 611 057

info@rheinzink.cz

http://www.rheinzink.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz