Bytový dům Na Sylvánu

Bytový dům Na Sylvánu

Plzeň

(3. 6. 2021) PRO-STORY

   
 
 
 
 

Bytový dům Na Sylvánu

Dům stojí na hranici posledních panelových domů a nižší výstavby. Soubor je tvořený L domem a věží. Jeho výraz není založený na barevném řešení, ale na pravidelném rastru jednoduchých prvků a oken. Jedná se o reakci na barevné sídliště. Právě novodobá barevnost dosáhla v poslední době na sídlištích nevídaných rozměrů.

 
Zadáním bylo navrhnout dům s velmi nízkým rozpočtem. Snažili jsme se ukázat, že jde dosáhnout silného architektonického výrazu s použitím levných prvků. Tím pro nás byly prefabrikované balkony a vlnité průsvitné desky na lodžiích. Zvláštní péči jsme věnovali vnitrobloku. Navrhli jsme zde retenční nádrž a prostor pro vysoké stromy.

Autorská zpráva
Foto: Petr Polák

Autor: Jiří Zábran; spoluautor Patrik Novák; spolupráce Josef Houška, Petr Vávra

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.7384314
13.3736371
Bytový dům Na Sylvánu

Bytový dům Na Sylvánu
Plzeň

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz