Bytový dům se zdravotnickými službami

Bytový dům se zdravotnickými službami

Praha 4 - Krč

(1. 2. 2018) Šafer Hájek architekti 

   
 
 
 
 

Bytový dům se zdravotnickými službami

Pozemek určený pro nový soubor leží v místě, kde se setkává vilová zástavba podél ulice Na Zeleném pruhu, areál učiliště s velkoplošnou halou a novější objekty z 90. let, všechny z minulého století. Zvláštní nároky na hmotové řešení nového objektu vyplývaly z funkčních ploch na územním plánu hl. m. Prahy. Pozemkem prochází dělicí čára mezi dvěma funkčními plochami, tj. OV a VV/ZVS umožňující umístění zdravotnického zařízení. Toto dělení se logicky přeneslo do hmotového konceptu. Vědomě jsme zvolili koncepci sestavy nestejně vysokých částí: na západní straně je umístěna vyšší hmota se zdravotnickým zařízením, kde jsou dvě patra ordinací a dvě ustupující podlaží s laboratořemi a dalšími doplňkovými funkcemi (správa, sklady). Na straně východní je nižší hmota s klasickým bytovým domem s většími byty a orientací jižním a východním směrem. Tato nižší hmota se snižuje východním směrem tak, aby byla v souladu s okolními vilami. Rovněž půdorysná artikulace východní části vychází ze zamýšleného přiblížení se k jejich měřítku. V přízemí jsou umístěny byty se soukromými zahradami.
Obě části jsou provozně samostatné, každý dům má svůj vstup, schodiště a výtah. Poloha nového bytového objektu vychází z tvaru pozemku tak, aby vznikly co největší zahrady na jižní straně. Úroveň zahrad je zvýšena 50 cm nad okolním terénem. Objekty byly navrženy jako železobetonový, částečně vyzdívaný, zateplený skelet. Fasáda bytového domu je realizována v kombinaci probarvené omítky, obkladu z opakního skla a obkladu Max deskami.

Autorská zpráva

Autoři: Oldřich Hájek, Jaroslav Šafer; spoluautoři Olga Kostřížová, Radek Toman; projekt Aleš Marek 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.0417077
14.4450173
Bytový dům se zdravotnickými službami

Bytový dům se zdravotnickými službami
Praha 4 - Krč

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz