Bytový dům Svornost

Bytový dům Svornost

nároží ulic Dílenská a Skalní, Plzeň

(3. 2. 2022) projectstudio8

   
 
 
 
 

Bytový dům Svornost

Na místě novostavby se původně nacházel společenský dům Svornost, který postupně chátral. Bytový dům se propisuje do jeho historické stopy, respektuje také okolní blokovou zástavbu. Členili jsme ho na čtyři základní hmoty, do mezer mezi nimi jsme umístili vertikální komunikace a průchody. Tvar půdorysu do písmene L vymezuje vnitroblok s doplňujícími parkovacími kapacitami, společnou zahradou a předzahrádkami. Drobnou nuancí je objekt vystupující z hlavní hmoty domu, kde je umístěn atypický byt.

 
Jednotlivé hmoty jsou pojednány rozdílnými fasádami. V uliční čáře byla striktně vyloučena možnost balkonů, v kontrastu k tomu jsme řešili vnitřní fasády s lodžiemi. Nároží domu nese historickou stopu i v podobě nápisu, jehož obsah se za slunečných dnů zjevuje jako Bludný Holanďan.
Autorská zpráva

Foto: Matěj Hošek
Dům získal třetí místo v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu v soutěži Best of Reality. V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2020 obdržel Čestné uznání poroty.

Autoři: Bohuslav Strejc, Ondřej Janout, Jan Běl
Developer: Madruzzo a.s.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.7568969
13.4162844
Bytový dům Svornost

Bytový dům Svornost
nároží ulic Dílenská a Skalní
Plzeň

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz