Bytový dům Svornost

Bytový dům Svornost

nároží ulic Dílenská a Skalní, Plzeň

(3. 2. 2022) projectstudio8

   
 
 
 
 

Bytový dům Svornost

Na místě novostavby se původně nacházel společenský dům Svornost, který postupně chátral. Bytový dům se propisuje do jeho historické stopy, respektuje také okolní blokovou zástavbu. Členili jsme ho na čtyři základní hmoty, do mezer mezi nimi jsme umístili vertikální komunikace a průchody. Tvar půdorysu do písmene L vymezuje vnitroblok s doplňujícími parkovacími kapacitami, společnou zahradou a předzahrádkami. Drobnou nuancí je objekt vystupující z hlavní hmoty domu, kde je umístěn atypický byt.

 
Jednotlivé hmoty jsou pojednány rozdílnými fasádami. V uliční čáře byla striktně vyloučena možnost balkonů, v kontrastu k tomu jsme řešili vnitřní fasády s lodžiemi. Nároží domu nese historickou stopu i v podobě nápisu, jehož obsah se za slunečných dnů zjevuje jako Bludný Holanďan.
Autorská zpráva

Foto: Matěj Hošek
Dům získal třetí místo v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu v soutěži Best of Reality. V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2020 obdržel Čestné uznání poroty.

Autoři: Bohuslav Strejc, Ondřej Janout, Jan Běl
Developer: Madruzzo a.s.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.7568969
13.4162844
Bytový dům Svornost

Bytový dům Svornost
nároží ulic Dílenská a Skalní
Plzeň

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz