Bytový dom Fuxova

Bytový dom Fuxova

(1. 12. 2015) Ateliér A.M. architects

   
 
 
 
 

Bytový dom Fuxova

Primárnou prednosťou bytového domu Fuxova je výnimočná petržalská lokalita len pár krokov od Starého mosta, ktorá poskytuje obyvateľom výbornú dopravnú dostupnosť. Ďalej sú to premyslené dispozície, kvalitné štandardné vybavenie, občianska vybavenosť a dostupná cena.

Bytový dom sa vyznačuje čistými líniami a elegantnou farebnosťou s charakteristickým detailom zaoblených šambrán okolo okien. Detail šambrán slúži na jednej strane ako ornament, na druhej strane dodáva domu jeho identitu. Architektonické riešenie robí z projektu zaujímavú stavbu, no funkčnosť budovy sa neprejavuje len v exteriéri.
Základ tvoria efektívne dispozície bytov bez dlhých chodieb a zbytočných metrov štvorcových. Fuxova ponúka 276 bytov; od 1-izbových po 4-izbové.  Takéto zloženie bytov dáva predpoklad pre vyvážený mix obyvateľov na každom podlaží od jednotlivcov až po rodiny s deťmi. Mnohé projekty situujú najväčšie byty na najvyššie podlažia. V tomto projekte nájdete najväčší 4-izbový byt na ktoromkoľvek podlaží. Pre náročnejších sú určené preplávajúce byty na nárožiach. Jedná sa o väčšie 3-izbové a 4-izbové byty, ktoré sú orientované na tri svetové strany a na vyšších podlažiach benefitujú z výhľadov na mesto.
Ku kvalitnému bývaniu napomáha vysoký štandard vybavenia, ktorý je v cene bytu, kvalitné materiály a nadčasový dizajn. Komfort dotvárajú podzemné garáže a 4000 m2 zelene, ktorej súčasťou je veľké detské ihrisko. K dispozícii je tiež recepcia na prízemí a obchodné priestory.
Pôžitok z bývania na Fuxovej umocňuje výhľad na Chorvátske rameno alebo na centrum mesta a Bratislavský hrad, vďaka čomu cítiť staromestskú atmosféru aj na petržalskej strane Dunaja.

Autorská zprávaAutori architektonického riěsenia: A.M. architects
Stavebné riešenie: GFI, a.s.
Developer: FUXTON, s.r.o.
Lokalita: Bratislava Petržalka, Bosákova - Jantárová cesta
Výška stavby: 75 m
Počet poschodí: 23
Počet bytov: 276
Byty: 1- až 4-izbové (od 34 do 96,49 m2), lodžie a terasy od 2,89 do 6,50 m2
Skladové priestory: 768 m2
Počet parkovacích státí v garáži: 258
Počet vonkajších parkovacích státí: 51
Retail - obchody a služby: 326 m2 + 58 m2 terasa
Zeleň a detské ihrisko: 4 000 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 12. 2015 08:07:33. Re: Bytový dom Fuxova. Jitka

9. 4. 2016 16:36:09. Re: Bytový dom Fuxova. Anna Repáčiková
11. 4. 2016 12:18:06. Re: Re: Bytový dom Fuxova. Stavbaweb

 
 
 
 

2. 12. 2015 08:07:33. Re: Bytový dom Fuxova. Jitka

  Dveře na WC hned vedle kuchyňské linky? Děkuji, nechci.

9. 4. 2016 16:36:09. Re: Bytový dom Fuxova. Anna Repáčiková

  Poprosim ceny bytov a datum ukoncenia

11. 4. 2016 12:18:06. Re: Re: Bytový dom Fuxova. Stavbaweb

  http://www.fuxova.sk/novinky/aktualny-stav-vystavby-predaja-0

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz