Bytový komplex Barrandovská zahrada

Bytový komplex Barrandovská zahrada

Pod Ateliéry, 152 00 Praha 5 – Hlubočepy

(24. 11. 2016) Kolaudace objektu je naplánována na letní měsíce příštího roku.

   
 
 
 
 

Bytový komplex Barrandovská zahrada

Český developer T.E (Top.Estates) právě dokončil hrubou stavbu svého bytového komplexu Barrandovská zahrada a přesouvá se tak do konečné fáze. Projekt, který představuje na českém trhu doposud neobvyklý koncept bytového domu v zázemí vlastních zahrad, akcentuje nejmodernější trendy – bydlení v současném městském stylu při zachováním kontaktu se zelení, důraz na kvalitní architekturu a nadčasový design s využitím přírodních materiálů, ale i doplňkové klientské služby. Předání bytů novým rezidentům proběhne na podzim 2017. Stavbu developer zahájil v prosinci 2015.

Vysoké kvality a nápaditého provedení svých projektů developerská skupina dosahuje díky spolupráci se špičkovými subdodavateli. Taktéž na Barrandovské zahradě T.E (Top.Estates) spolupracovala s leadery ve svých oborech. Renomovaná londýnská architektonická kancelář Jestico + Whiles plánovala interiéry, návrh okolí domu o rozloze téměř 3 000 m2 pak zhotovili zahradní architekti z českého ateliéru Flera.

Právě rozlehlá zahrada s privátními i sdílenými prostorami je tím nejvýraznějším unikátem projektu. Komplikovaný profil pozemku ve svahu dokázali realizátoři proměnit ve svoji výhodu. Vytvořili tak strukturovaný, ale přesto komplexní prostor, který najde využití při různých příležitostech během celého roku. Součástí zahrady je třeba ohniště, pergola s grilem, prolézačky pro děti, ale i privátní zahrádky – takzvané „zelené pokoje“ – oddělené keři či dřevěnými prvky k dosažení maximálního soukromí.

Celá budova je stavěna tak, aby vyhověla požadavkům energetického štítku B. Standardem výbavy bytů je podlahové topení ve všech místnostech, dřevěné podlahy či kvalitní sanita. Součástí projektu jsou velká okna či designová vstupní hala s velkoformátovými obklady o rozměrech 3,2 x 1,5 metru, ale i příprava na takové detaily, jakými jsou klimatizace a předokenní žaluzie. Při výběru materiálů zástupci developera primárně využívají ty přírodní, ať už jsou to dřevěné terasy místo plastových nebo pravý kámen místo imitace.

Autoři zahrad se pak inspirovali především přírodou kolem sebe, nesnažili se přetvářet to, co je zde typické. Výsledkem jsou rozmanité sestavy, o něž se není třeba složitě starat. „V projektu Barrandovská zahrada jsme vytvořili doslova obytné zahrady – nejsou pouze na koukání, jsou uzpůsobeny k žití,“ říká zakladatel zahradního ateliéru Flera Ferdinand Leffler, a dodává: „Kladli jsme důraz na využití lokálních dřevin a rostlin, které nejen, že umí vytvořit pocit přirozenosti a klidu, ale navíc nevyžadují tolik energie, chemických přípravků a času na údržbu.“

Právě péči o zeleň bude první dva roky zajišťovat developer, aby si všechny rostliny dobře „sedly“, zahrada se ustálila a péče o ni tak následně byla co nejméně náročná. Pro bezproblémový chod budovy T.E (Top.Estates) zabezpečí i služby facility managementu. V rámci doplňkových služeb má každý klient v ceně také kompletní návrh interiéru nebo alespoň 5 hodin konzultací od architektů londýnského ateliéru Jestico + Whiles. Toto využijí nejen budoucí majitelé největších bytů, ale možná ještě více vlastníci menších jednotek, kde je nápadité a funkční řešení naprosto klíčové.

Kolaudace Barrandovské zahrady je naplánována na letní měsíce příštího roku a hned vzápětí dojde k předání bytů novým majitelům. Byty s výměrou od 40 do 170 m2 jsou již v tuto chvíli nabízeny k prodeji.

Barrandovská zahrada

Původní architektonická studie: Architektonický ateliér Orange Machine
Projektant: Ateliér Habina
Interiérový architekt: Jestico + Whiles
Zahradní architekt: Flera

tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0307975
14.3947617
Bytový komplex Barrandovská zahrada

Bytový komplex Barrandovská zahrada
Pod Ateliéry
152 00 Praha 5 – Hlubočepy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz