Bytový komplex Park Tower ve Zlíně

Bytový komplex Park Tower ve Zlíně

(18. 6. 2020) Architektonické řešení projektu je dílem architektů ze Semela Ateliers

   
 
 
 
 

Bytový komplex Park Tower ve Zlíně

V Lorencově ulici, která spojuje ulici Kvítková a třídu Tomáše Bati ve Zlíně, vyrostl bytový projekt nazvaný Park Tower. Zlínská technologická a inovační společnost NWT na stávající budovu, kterou zrekonstruovala, přistavěla věž. V každém patře věže je jeden luxusní byt , jehož stěny jsou převážně prosklené. V celé budově je celkem 107 bytových jednotek o rozloze 22 – 120 m čtverečních. Luxusní prostorné byty v nejvyšších patrech inspirované osobnostmi jako John F. Kennedy, John Lennon nebo Marilyn Monroes mají vlastní výtah, střešní terasu nebo lodžii.

Architektonické řešení projektu PARK TOWER je dílem architektů ze Semela Ateliers stojících také za přestavbou původního baťovského obilního sila v centrum strategických služeb NWT, kterým se i tentokrát podařilo skloubit funkcionalistickou architekturu betonu, cihly, kovu a skla spolu s novodobými prvky.

V termínu 19. - 20. 6. si lze rezervovat jednu z komentovaných prohlídek a prohlédnout si tři ukázkové byty, o jejichž interiér se postarali architekti ze Semela Ateliers ve spolupráci s Konsepti.
Prohlídku si je možné zarezervovat na www.parktower.cz.
tisková zpráva, StavbawebZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz