Bytový komplex Park Tower ve Zlíně

Bytový komplex Park Tower ve Zlíně

(18. 6. 2020) Architektonické řešení projektu je dílem architektů ze Semela Ateliers

   
 
 
 
 

Bytový komplex Park Tower ve Zlíně

V Lorencově ulici, která spojuje ulici Kvítková a třídu Tomáše Bati ve Zlíně, vyrostl bytový projekt nazvaný Park Tower. Zlínská technologická a inovační společnost NWT na stávající budovu, kterou zrekonstruovala, přistavěla věž. V každém patře věže je jeden luxusní byt , jehož stěny jsou převážně prosklené. V celé budově je celkem 107 bytových jednotek o rozloze 22 – 120 m čtverečních. Luxusní prostorné byty v nejvyšších patrech inspirované osobnostmi jako John F. Kennedy, John Lennon nebo Marilyn Monroes mají vlastní výtah, střešní terasu nebo lodžii.

Architektonické řešení projektu PARK TOWER je dílem architektů ze Semela Ateliers stojících také za přestavbou původního baťovského obilního sila v centrum strategických služeb NWT, kterým se i tentokrát podařilo skloubit funkcionalistickou architekturu betonu, cihly, kovu a skla spolu s novodobými prvky.

V termínu 19. - 20. 6. si lze rezervovat jednu z komentovaných prohlídek a prohlédnout si tři ukázkové byty, o jejichž interiér se postarali architekti ze Semela Ateliers ve spolupráci s Konsepti.
Prohlídku si je možné zarezervovat na www.parktower.cz.
tisková zpráva, StavbawebZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz