Bytový komplex Sakura

Bytový komplex Sakura

(25. 5. 2017) Dokončení je naplánováno na konec roku 2018.

   
 
 
 
 

Bytový komplex Sakura

V pražských Košířích, v místě vyhořelého a nefunkčního plaveckého bazénu, byla počátkem května zahájena stavba bytového projektu Sakura, který nabídne celkem 67 jednotek. Součástí domu bude kromě zelené střechy, balkonů i fasády také soukromý park se sakurovým hájem. Dokončení je naplánováno na konec roku 2018.

Sakura poskytne široký výběr bytových jednotek o různých plochách a dispozicích. K dostání budou byty 1+kk až 5+kk o rozloze od 37 m2 do 230 m2, včetně duplexů v přízemí se dvěma zahradami nebo třech penthousů – střešních vil s výhledem na centrum Prahy. Průměrná velikost bytu je 100 m2. Uzavřené soukromé garáže v podzemí objektu nabídnou parkovací stání vždy pro dvě vozidla pro každou bytovou jednotku.

Projekt pracuje se zelení nejen horizontálně, v podobě zahrad a privátního parku s funkčními zónami, ale také vertikálně, jejím přímým kontaktem s budovou. Podél obvodových stěn se v několika řadách potáhnou osázené římsy a každý z balkonů a teras pak bude disponovat zabudovanými záhony tvořícími malé zahrady. Vše završí zelené střechy se vzrostlými stromy. Kromě 67 bytů nabídne Sakura i komerční prostory o celkové ploše téměř 400 m2.
Generálním dodavatelem stavby je společnost T.E Construction Management (T.E.C.M) spadající přímo do skupiny T.E.

Developerská skupina T.E. si jako partnera vybrali pražskou kancelář londýnského ateliéru Jestico + Whiles. O veškerou vegetaci na domě i v okolí se postarali zahradní architekti z českého ateliéru Flera. Noví majitelé mohou využít konzultací s architekty kanceláře Jestico + Whiles, kteří jim pomohou s návrhem interiéru, ale i v případě zásadnějších úprav – jednotlivé byty je totiž možné propojovat či podle potřeby měnit jejich dispoziční řešení.
www.napomezi.com

tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.061744
14.366051
Bytový komplex Sakura

Bytový komplex Sakura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.