Bývalý cukrovar v Břeclavi oživí výstavy, koncerty a divadlo

Bývalý cukrovar v Břeclavi oživí výstavy, koncerty a divadlo

(10. 5. 2012) Břeclav 9. května (ČTK) - Dlouho uzavřený bývalý cukrovar v Břeclavi na půl roku oživí umění. Sdružení břeclavských výtvarníků tam chystá výstavy, deset dílen, koncerty a divadelní představení. Během zahajovací akce se lidé mohou zúčastnit ankety o své představě budoucího využití areálu, informovala dnes ČTK mluvčí radnice Eliška Windová.

 
 
 
 

Bývalý cukrovar v Břeclavi oživí výstavy, koncerty a divadlo

Břeclav 9. května (ČTK) - Dlouho uzavřený bývalý cukrovar v Břeclavi na půl roku oživí umění. Sdružení břeclavských výtvarníků tam chystá výstavy, deset dílen, koncerty a divadelní představení. Během zahajovací akce se lidé mohou zúčastnit ankety o své představě budoucího využití areálu, informovala dnes ČTK mluvčí radnice Eliška Windová.

Bývalý cukrovar v Břeclavi (zdroj foto: brownfieldy-jmk.cz)
První výstava v cukrovaru bude zahájena 24. května a hosty budou slovenští a rakouští umělci. "Budou k vidění i fotografie. Téma je jasné: Tak se žilo v cukrovaru," uvedla Windová. Právě součástí této vernisáže je i anketa Co s tím...?, v níž lidé mohou vyjádřit své představy o budoucím využití a dění v cukrovaru.

Umělecké aktivity jsou naplánované na půl roku a potom není jasné, co bude s cukrovarem dál. "Můžeme dát o cukrovaru vědět lidem v širokém okolí. A třeba se pak ozvou i investoři, kteří by jej chtěli využít pro své projekty," uvedl místostarota Luboš Krátký (ODS). Hlavním problémem jsou peníze. Umělci doufají v to, že sponzoři a investoři ještě přibudou.

Velkou část z dění v cukrovaru budou v následujícím půlroce tvořit různé dílny. První kreativní dílny se budou věnovat malování, další grafice, tvoření z keramiky a dalším činnostem. Zájemci si mohou také vyslechnout přednášku o historii cukrovaru. Poslední akcí bude 27. října vernisáž všech pěti tvořivých dílen. Výtěžek z prodaných děl půjde na podporu Dětského stacionáře Utilis.

Býv. Kuffnerův cukrovar, Národních hrdinů, Břeclav (zdroj obr: koda.kominari.cz) Bývalý cukrovar (zdroj obr: breclav.info)
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz