C+D Architecture: dvě muzea v kraji Languedoc Roussillon

C+D Architecture: dvě muzea v kraji Languedoc Roussillon

(10. 9. 2014) Nedávno otevřená muzea v městě Lunel (Médard Museum) a Sète (Maritime Museum) se stala součástí široké kulturní nabídky kraje Languedoc Roussillon. Na financování těchto zařízení se podílel vedle obou měst i kraj. Obě muzea těží z velkých sbírkových fondů a vynikají mezi ostatními skvělou kvalitou rekonstrukce. Obě muzea jsou diametrálně odlišná z historického hlediska i vzhledem k obsahu svých sbírek.

 
 
 
 

C+D Architecture: dvě muzea v kraji Languedoc Roussillon

Nedávno otevřená muzea v městě Lunel (Médard Museum) a Sète (Maritime Museum) se stala součástí široké kulturní nabídky kraje Languedoc Roussillon. Na financování těchto zařízení se podílel vedle obou měst i kraj. Obě muzea těží z velkých sbírkových fondů a vynikají mezi ostatními skvělou kvalitou rekonstrukce. Obě muzea jsou diametrálně odlišná z historického hlediska i vzhledem k obsahu svých sbírek.


První sbírka obsahuje pět tisíc uměleckých děl ze 17. až 19. století; navazuje na knihovnu vytvořenou výjimečným bibliofilem Louisem Médardem (1768, Lunel–1841, Montpelier). Toto muzeum je především místem k přemýšlení nad knihami, historií sbírky a nad knižním uměním a řemeslem.
Médardovo muzeum v Lunel je v restaurované budově z 18. století, nacházející se v centru města, kde sídlí také městská radnice, turistické centrum a knihovna.
---


Druhá vystavuje podobně drahé a vzácné dědictví po staviteli lodí André Aversovi a uchovává mimořádné modely lodí a další sbírky, jako turnajovou soupravu starého bojového sportu, který se odehrával na lodích na řece Hérault, kostýmy, hudební nástroje, bitevní štíty a ozdoby, kopí a trofeje. Sbírka je výsledkem pátrání po sociální a ekonomické historii přístavu Sète od 18. století až po současnost.Námořní muzeum v Sète se nalézá v památkově chráněné budově v bývalém areálu IFREMER ze sedmdesátých let 20. století (architekt anonymní). Horizontální budova, situovaná mezi námořním hřbitovem a divadlem Marine, je deset let opuštěná.
Obě budovy rekonstruoval ateliér C+D, Nicolas Crégut a Laurent Duport.


Zdoj: V2com

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz