C.F. Møller: rekonstrukce a dostavba školy Soelvgade v Kodani

C.F. Møller: rekonstrukce a dostavba školy Soelvgade v Kodani

(14. 9. 2012) Původní škola byla postavena v roce 1847 a neposkytovala již potřebný prostor a vybavení pro požadavky současné vzdělávací instituce.

 
 
 
 

C.F. Møller: rekonstrukce a dostavba školy Soelvgade v Kodani

Původní škola byla postavena v roce 1847 a neposkytovala již potřebný prostor a vybavení pro požadavky současné vzdělávací instituce.Klient: město Kodaň a investor Københavns Ejendomme
Místo: Sølvgade, Kodaň, Dánsko
Architekt:
C. F. Møller architects
Plocha: 4500 m² (renovace 2100 m², přístavba 2400 m²)
Projekt a realizace: 2009-2012
Soutěž: 1. cena ve výběrovém řízení, 2005
Foto: Adam Moerk


C.F. Møller  architects rekonstruovali historickou budovu a navrhli přístavbu citlivou k místu a situaci. Celková modernizace školy se omezuje na zásahy, které se hodí ke kontextu a historickému dědictví okolí.

Architekt Lone Wiggers popisuje koncept návrhu takto: "Hlavní ideou bylo vytvořit budovu, která hovoří jazykem dětí - barevným a muzikálním. Současně ale budova má být v souhře s historickým okolím."

Dělená forma fasády odpovídá typologii sousedních staveb, rámuje zasklení barevnými, rovnoměrně rozmístěnými vertikálními stěnami. Je použita dvojitá fasáda, a to díky jejím vysokým schopnostem akusticky a tepelně izolovat, zdojnásobovat zásobu vzduchu pro přirozené větrání a chránit interiér před účinky přímého slunečního záření (kovové žaluzie v pouzdrech nad okny). Hravé zbarvení pokračuje i v interiéru, oživuje chodby a třídy v šesti patrech budovy a v tělocvičně v suterénu.


2. NP 1. PP
2. NP, 1. PPřezy

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz