Centrum Yas v Abú Zabí

Centrum Yas v Abú Zabí

(10. 9. 2014) (ČTK) - Ve Spojených arabských emirátech se v listopadu otevře nové nákupní středisko, které se řadí k futuristickým projektům, jimž emiráty tak přejí. Stanice CNN svůj příspěvek k centru v Abú Zabí, jež má z leteckého pohledu podobu přistávací plochy pro mimozemšťany, nazval titulkem Postavte to a oni přiletí.

 
 
 
 

Centrum Yas v Abú Zabí

(ČTK) - Ve Spojených arabských emirátech se v listopadu otevře nové nákupní středisko, které se řadí k futuristickým projektům, jimž emiráty tak přejí. Stanice CNN svůj příspěvek k centru v Abú Zabí, jež má z leteckého pohledu podobu přistávací plochy pro mimozemšťany, nazval titulkem Postavte to a oni přiletí.Silně zadlužená developerská firma Aldar Properties doufá, že jí centrum Yas pomůže z dluhů. Rozkládá se na ploše 235.000 metrů čtverečních a očekává se, že do něj ročně zavítá 20 milionů lidí. "A to je jen umírněný odhad," tvrdí ředitel společnosti Aldar Muhammad Chalífa Mubárak.

V centru, jehož stříkající vodotrysky, reklamy na obrovských plazmových obrazovkách a neúnavné eskalátory zatím obdivují jenom dělníci, bude 400 obchodů. Stane se tak druhým největším nákupním komplexem v SAE. Prvenství zůstane obrovskému dubajskému centru, postavenému na dvojnásobné ploše.

Mubárak tvrdí, že nákupním střediskům se v Dubaji mimořádně daří a že ony samotné jsou často turistickým cílem. V Abú Zabí dosud nic srovnatelného neměli.

Centrum stojí na stejnojmenném ostrově, který vznikl v moři u Abú Zabí. Je na něm okruh pro závody formule 1, park vodních sportů a lunapark s nejrychlejší horskou dráhou světa.

Mubárak tvrdí, že se do střediska Yas nepodařilo vtěsnat všechny obchodníky, kteří měli zájem, takže se už pracuje na rozšíření.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz