Cenu Za nejlepší architektonický projekt roku 2013

Cenu Za nejlepší architektonický projekt roku 2013

(9. 9. 2013) dostal projekt LINE od architekta Radana Hubičky.

 
 
 
 

Cenu Za nejlepší architektonický projekt roku 2013

dostal projekt LINE od architekta Radana Hubičky.

Cenu Za nejlepší architektonický projekt roku 2013 udělil mezinárodní festival architektury a urbanismu Architecture Week Praha v rámci soutěže Stavba roku 2013 projektu LINE od architekta Radana Hubičky. Stavba vyroste na Vítězném náměstí v Praze. Budova má ambici oživit lokalitu Vítězného náměstí, kromě administrativy proto nabídne značnou část prostor pro služby občanské vybavenosti. Výstavbu připravuje investor na období let 2014 až 2016. (www.viteznenamesti.cz)


„Cena festivalu Architecture Week Za nejlepší architektonický projekt bude novou kategorií soutěže Stavba roku, je společným nápadem a projektem Nadace ABF a festivalu Architecture Week. Cena by měla být i v budoucnu udělována nejlepším architektonickým projektům – nikoliv tedy dokončeným stavbám – které v daném roce v České republice vzniknou,“ říká Ing. arch. Tomáš Valent, předseda poroty.
V letošním roce je generálním partnerem soutěže Stavba roku festival Architecture Week, který se bude konat ve dnech od 23. 9. Do 20. 10. 2013 v Jiřském klášteře Pražského hradu a na dalších místech po celé Praze. Dalšími partnery jsou společnost ABF, ministerstvo průmyslu a obchodu, Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

„Velmi mě těší, že náš návrh budovy LINE na Vítězném náměstí byl oceněn jako Nejlepší architektonický projekt roku 2013. Jsem přesvědčen, že se budova LINE stane po svém dokončení symbolem moderní architektury v Praze,“ komentuje výsledky soutěže architekt
Radan Hubička.

Projekt oceněné budovy LINE i její model je možné vidět v současné době na výstavě oceněných prací v budově Nadace ABF na Václavském náměstí a od 23. 9. 2013 bude prezentován na mezinárodní výstavě architektury v rámci festivalu v Jiřském klášteře Pražského hradu.


Další informace na www.architectureweek.cz
tisková zpráva

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz