Cenu Za nejlepší architektonický projekt roku 2013

Cenu Za nejlepší architektonický projekt roku 2013

(9. 9. 2013) dostal projekt LINE od architekta Radana Hubičky.

 
 
 
 

Cenu Za nejlepší architektonický projekt roku 2013

dostal projekt LINE od architekta Radana Hubičky.

Cenu Za nejlepší architektonický projekt roku 2013 udělil mezinárodní festival architektury a urbanismu Architecture Week Praha v rámci soutěže Stavba roku 2013 projektu LINE od architekta Radana Hubičky. Stavba vyroste na Vítězném náměstí v Praze. Budova má ambici oživit lokalitu Vítězného náměstí, kromě administrativy proto nabídne značnou část prostor pro služby občanské vybavenosti. Výstavbu připravuje investor na období let 2014 až 2016. (www.viteznenamesti.cz)


„Cena festivalu Architecture Week Za nejlepší architektonický projekt bude novou kategorií soutěže Stavba roku, je společným nápadem a projektem Nadace ABF a festivalu Architecture Week. Cena by měla být i v budoucnu udělována nejlepším architektonickým projektům – nikoliv tedy dokončeným stavbám – které v daném roce v České republice vzniknou,“ říká Ing. arch. Tomáš Valent, předseda poroty.
V letošním roce je generálním partnerem soutěže Stavba roku festival Architecture Week, který se bude konat ve dnech od 23. 9. Do 20. 10. 2013 v Jiřském klášteře Pražského hradu a na dalších místech po celé Praze. Dalšími partnery jsou společnost ABF, ministerstvo průmyslu a obchodu, Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

„Velmi mě těší, že náš návrh budovy LINE na Vítězném náměstí byl oceněn jako Nejlepší architektonický projekt roku 2013. Jsem přesvědčen, že se budova LINE stane po svém dokončení symbolem moderní architektury v Praze,“ komentuje výsledky soutěže architekt
Radan Hubička.

Projekt oceněné budovy LINE i její model je možné vidět v současné době na výstavě oceněných prací v budově Nadace ABF na Václavském náměstí a od 23. 9. 2013 bude prezentován na mezinárodní výstavě architektury v rámci festivalu v Jiřském klášteře Pražského hradu.


Další informace na www.architectureweek.cz
tisková zpráva

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz