Chalupa na Vysočině

Chalupa na Vysočině

Fryšava pod Žákovou Horou 73

(19. 6. 2018) Urban Čelikovský Architekti

   
 
 
 
 

Chalupa na Vysočině

Dvojice bílých zdí byla zachována jako reminiscence původního objektu venkovské chalupy v havarijním stavu. Za nimi vyrostla nová hmota domu, která ctí předchozí objemové a tvarové uspořádání. Tento přístup umožnil skloubit záměr citlivě vstoupit do historického souboru okolních staveb s moderním minimalistickým pojetím architektury. Skládaná vláknocementová krytina je použita na střeše i fasádě a svým drobným měřítkem odkazuje na doškové střechy.
Interiér je v duchu původní stavby rozdělen průchozí chodbou, která odděluje společenský prostor od zbytku domu. Obytný prostor je akcentován převýšením do krovu, kde přes velké střešní okno získává maximum jižního slunce. Pásové kuchyňské okno tvoří hlavní vizuální kontakt se zahradou. V přízemí je hlavní ložnice, koupelna, technická místnost a schody do podkroví, kde jsou dva pokoje s okny na fasádě a do světlíku nad obytným prostorem.

Autorská zpráva

Autoři: Urban Čelikovský Architekti – Ing. arch. Lukáš Urban, Ing. arch. Martin Čelikovský
Investor: manželé Urbanovi
Zastavěná plocha: 115 m2
Obestavěný prostor: 600 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz