Chalupa u Blaníku

Chalupa u Blaníku

(30. 5. 2017) OK Plan Architects 

   
 
 
 
 

Chalupa u Blaníku

Zadáním investora bylo upravit vesnickou chalupu z první poloviny 20. století k plnému funkčnímu využití pro bydlení. Rodinný dům má přízemí s obytným podkrovím a částečným podsklepením. Základní myšlenkou bylo navrátit stávající objekt do původní podoby s novou přístavbou vstupu v soudobém výrazu. Do přístavby je situováno vstupní zádveří a hygienické zázemí. Nová část je materiálově odlišná – dřevěný laťový obklad v kontrastu s bílou omítkou stávajícího domu. Součástí domu je i jeho nástupní prostor s novým vjezdem z kamenných odseků, oplocení z gabionů a nové venkovní schodiště z dubových pražců.

Cihelné zdivo domu bylo v rámci rekonstrukce podřezáno a byla provedena hydroizolace, zdi byly opatřeny kontaktním zateplovacím systémem. Krov v podkroví je kompletně vyměněn včetně keramické střešní krytiny.
V 1. NP a částečně v podkroví jsou použity repliky dřevěných špaletových oken. Nové otvory v domě jsou vyplněny hliníkovým systémem s trojitým zasklením. Podlahy jsou z vrstvených dubových parket na řemen. Stejný materiál byl zvolen také pro dveře, obklady stěn a stropů a pro nábytek.

Autorská zpráva
Foto: Jaroslav Hejzlar


Dodavatel: Zednictví Vladimír Lapáček
Zastavěná plocha: 137,5 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz