Chata Hradečanka

Chata Hradečanka

Malá Úpa, Krkonoše

(17. 4. 2019) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

Chata Hradečanka

Zásadní rekonstrukce historického horského penzionu v jedné z nejmalebnějších horských vesnic Krkonoš s úžasným výhledem na masiv Sněžky nabídne milovníkům hor zajímavý dialog mezi horskou tradicí a současným architektonickým názorem.
Zadáním byla adaptace objektu na moderní rekreační zařízení, které bude spojeno s kvalitní gastronomií a relaxací ve wellness zóně. Zvolený koncept se snaží o citlivý přístup k lokalitě Národního parku a ctí historický výraz chaty, která jsme doplnili transparentním hranolem v minimalistické formě. Přístavba je od rekonstruovaného objektu odtržena – tím vznikají dvě malá atria volně propojená s úbočím svahu, kde se nachází pata hlavní sjezdovky lyžařského areálu.

Interiér byl navržen v souladu s konceptem kontrastu dvou hmot, tradiční a nové. V rekonstruovaném jsme použili tradiční materiály horských stavení: zejména dřevo, kámen, ruční omítky včetně dominantních kachlových kamen. Do nového se propisuje strohé řešení podtrhující celkové vyznění domu. Prostory jsou provázány shodnými materiály, které se však odlišují rozdílným zpracováním či povrchovou úpravou. Například původní část má fasádu z opalovaného dřeva, které se opakuje na podhledu nové přístavby.
V přízemí původního objektu se nachází restaurace s italskou kuchyní, k čemuž náleží i pizza pec v hlavním prostoru. Ve druhém podlaží jsou pokoje pro hosty, v podkroví pak luxusní apartmány. řístavba skrývá v suterénu profesionální vinný sklep, v přízemí salonek, wellnes zónu a v patře aprés-ski bar, navazující na sjezdovku.

Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič

Investor: SK Development
Dodavatel: PSJ Jihlava, 3K Stavby

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz