Chata u rybníka

Chata u rybníka

(3. 10. 2018) Jiří Weinzettl

   
 
 
 
 

Chata u rybníka

Inspirováni tradičními rybářskými boudami jsme na břehu rybníka, zasazeného v malebné krajině Vysočiny, postavili malou chatu. Její velikost limituje legislativa: maximální zastavěná plocha 50 m2 a maximální výška 5 m vyžadovaly pro rekreaci rodiny specifické dispoziční uspořádání.
Objekt sestává ze čtyř drobných hmot, tří propojených a čtvrté odtržené, stojící opodál. Skrze minimální zádveří lze vstoupit do ústřední místnosti, obytné kuchyně, jejíž součástí je i nevelký podkrovní prostor určený pro spaní dětí. Kuchyně disponuje výhledem na vodní hladinu, stejně jako ložnice a obývák, který se navíc otvírají i směrem opačným, do prosluněné krajiny vzrostlých dubů. Samostatný objekt nabízí skladový prostor a krytou verandu předurčenou například pro sušení rybářských sítí nebo jen tiché vnímání okolních krás.

Autorská zpráva
Foto: Boysplaynice


Projekt: Ing. Michal Hamada
Dodavatel: Truhlářství Milan Vlk, Pejškov
Dodavatel tesařského a truhlářského materiálu: Pila Jiří Beneš, Lipice
Zastavěná plocha: 49 + 23 m2, užitná plocha 37 + 17 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz