Cigler Marani Architects jsou autory návrhu nové podoby stánků na Václavském náměstí

Cigler Marani Architects jsou autory návrhu nové podoby stánků na Václavském náměstí

(4. 6. 2012) Praha 2. června (ČTK) - Praha chce změnit a sjednotit podobu stánků na Václavském náměstí. Vybírat bude z několika moderních prosklených návrhů, které připravilo architektonické studio. Nové stánky by mohly vzhled náměstí vylepšit už na začátku příštího roku, řekla ČTK radní pro majetek Aleksandra Udženija (ODS).

 
 
 
 

Cigler Marani Architects jsou autory návrhu nové podoby stánků na Václavském náměstí

Praha 2. června (ČTK) - Praha chce změnit a sjednotit podobu stánků na Václavském náměstí. Vybírat bude z několika moderních prosklených návrhů, které připravilo architektonické studio. Nové stánky by mohly vzhled náměstí vylepšit už na začátku příštího roku, řekla ČTK radní pro majetek Aleksandra Udženija (ODS).


Praha změní a sjednotí podobu stánků na Václavském náměstí
Nejlepší z návrhů z dílny Cigler Marani Architects vybere komise rady.
Její členové budou v červnu diskutovat i o konkrétních místech, kde by měly stánky stát, kolik jich bude a jaký sortiment v nich budou prodejci nabízet. Zpracovaný materiál pak půjde ke schválení do rady hlavního města. První stánky by se mohly na náměstí objevit v lednu.

Prodejci, kteří budou mít stánky pronajaté, by se podle plánů magistrátu měli zaměřit na prodej květin, pečiva, novin a tabáku. Nezmizí ani tradiční sortiment občerstvení, především oblíbené klobásy. "Chceme tomuto místu vrátit atmosféru," řekla ČTK Udženija. "Bude to místo odpočinku, ale i místo, které je ideální pro konání různých kulturních a společenských akcí," doplnila.

Výměna stánků souvisí s celkovou úpravou náměstí, kterou Praha připravuje už řadu let. Projekt počítá mimo jiné s rozšířením zeleně, omezením dopravy, větším prostorem pro pěší i s obnovením tramvajové tratě. Prvním krokem k obnově náměstí je podle radní uzavření dolní části pro automobilovou dopravu. Magistrát také nedávno nechal zpracovat změnu územního plánu, která umožní návrat tramvají na Václavské náměstí.

Turisty vyhledávané Václavské náměstí nemá v posledních letech příliš dobrou pověst. Občanská sdružení i samotní Pražané často poukazují na velké množství aut, nepořádek, prodej drog a prostituci.

Doplněno Stavbaweb:
Vizualizace:
Vítězný návrh veřejné architektonické soutěže na podobu parteru Václavského náměstí  (2005)
Autor: Cigler Marani Architects / Jakub Cigler
Tým: Jan Hofman, Ondřej Hrozinka, Martin Elich, Alžběta Solárová
Spolupráce: Atelier DUA
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz