Bruno Taut se řadí k nejvýznamnějším německým architektům moderny, byl zároveň jedním z raných členů Werkbund Berlin. Svými stavbami sídlišť 20. let v Berlíně udal architektonická i urbanistická měřítka pro 20. století. Ačkoliv při práci s detailem a jednotlivostmi nevynikal, právě jeho architektura dosahovala jedinečného působení v prostoru. Skrze „umění proporcí“ stavebních typů pro velká sídliště a jejich umístění v prostoru, jakožto i zavedením kategorie „venkovní obytný prostor“ reformoval dosavadní způsob bydlení. Kvalita architektrury Bruno Tauta nespočívá pouze v užití barvy k vytváření prostoru a a práci s ní jako s estetickým stavebním prvkem, ale především v její sociální funkci, kterou nechal vyniknout. Tak se barva stala empatickým vyjádřením své stavby.
Výstavu připravilo studio Brenne Architekten a Werkbund Berlin, v Praze je prezentována při příležitosti dvou výročí: 20 let partnerství Prahy a Berlína a 25 let Goethe-Institutu v Česku.
Výstava:
Goethe-Institut, Masarykovo nábř. 32, Praha 1
Otevřeno: po-pá 9–18 hod.
Vstup volný
Tak už nám zase UNESCO vyhrožuje a "ochránci" památek jásají, "Zachráníme" památku tím, že ji celou předěláme a její autenticita…
Hlavně že jsme "světoví". Na Smíchově máme City, Na Knížecí office - jsme ještě vůbec v Čechách? Je mi z…
Všude tam budou jen samí krásní mladí lidé; komu je nad 45, má nadváhu nebo třeba pleš, bude vstup přísně…
Dobry den, mohu dostat kontakt na autora/architekta rekonstrukce? Dekuji,
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…