Sedmipodlažní domy spojuje společná podnož garáží a technického zázemí, která zároveň definuje prostor vyvýšeného zeleného vnitrobloku. Na tento koncept naváže další etapa stavby, jež prostor uzavře z jihozápadní strany.
Převládající skladu malých bytů doplňují čtyřpokojové a pětipokojové byty v šestém podlaží a penthousy s terasami v podlaží sedmém. Obytnou lochu rozšiřují balkony o hloubce dva metry, Velká okna bez parapetů v létě stíní konzoly a exteriérové žaluzie. Byty byly vybaveny také klimatizačními jednotkami.
Celé řešení bylo soustředěno na to, aby spotřeba energií na vytápění a chlazení nebyla vysoká. Klasický kontaktní zateplovací systém doplňují provětrávané fasády v parteru a u penthousů. Monolitické nosné konstrukce mají v nižších podlažích tloušťku 250 mm, od 4. NP jsou vnitřní stěny zděné. Ocelobetonové stropní desky mají rozpětí 4,1 až 7,9 metru. Výjimkou je roznášecí stropní deska tloušťky 300 mm mezi 6. a 7. NP.
Autorská zpráva
Autoři: Richard Baláži, Boris Schultz, Štefan Vrabec, Ivana Kvietková
Investor: Agát JB s.r.o.
Zastavěná plocha: 525,1 m2
Podlažní plocha: 3391,8 m2
Obestavěný objem: 10327 m3
V první etapě vzniklo 41 bytů
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,