Téměř hned po uhašení požáru jsme byli osloveni pro vybudování nové, lepší, a hlavně požárně odolné dílny. S chutí jsme se pustili do navrhování a navázali tak na dosavadní spolupráci. Navazujeme na hlavní plán celého souboru, výraznou architekturu zrekonstruované hájovny a původní půdorysný tvar dílny. Vysoká prosklená část s pultovou střechou vyzařuje energii a umožňuje výstavu motocyklů před a po rekonstrukci. Poskytuje dostatek difuzního světla a dynamizuje objemovou kompozici. Na tuto část navazuje nízká hmota dílny s vraty a pásovým oknem osvětlujícím drobné mechanické práce na přilehlém stole. Do lesní krajiny orientujeme pobytové pódium – oko se zvýšenou podlahou. Střecha s intenzivní zelení (trvalky a traviny) nenarušuje pohled z pracovního prostoru hájovny do smíšeného lesa a zasazuje dílnu do krajiny tak, jako by tam býval odjakživa. Je fascinující, jak za tři měsíce od realizace stavby si zeleň tento objekt „vzala“ a zapojila ho do společenství lesa. Vzhledem k živé požární aktivitě jsme nosnou konstrukci, opláštění i vybavení realizovali z nehořlavých materiálů.
Autorská zpráva
Autor: Ing. arch. David Ptáček
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,