Stavební veletrhy IBF, veletrh technických zařízení budov SHK Brno a veletrh investičních příležitostí v regionech Urbis Invest začnou v úterý 21.4. a potrvají do soboty 25.4.2009
Na brněnských stavebních veletrzích se letos představí kvůli ekonomické krizi méně firem než v minulých letech. Přihlásilo se celkem 1300 firem z 20 zemí, tedy zhruba o 11 procent méně než loni a o sedm procent méně než předloni. Novinářům to řekli pořadatelé akce. Stavební veletrhy IBF, veletrh technických zařízení budov SHK Brno a veletrh investičních příležitostí v regionech Urbis Invest začnou v úterý a potrvají do soboty.
Průmyslová výroba klesla meziročně v lednu a únoru téměř o pětinu, stavební výroba za únor meziročně klesla o 11,1 procent. Organizátoři veletrhů proto považují za úspěch, že počet vystavovatelů klesl ve srovnání s rokem 2007, kdy měl veletrh obdobnou podobu jako letos, v řádu procent. Loni totiž velkou část vystavovatelů tvořili výrobci a dodavatelé stavebních strojů, jejichž kompletní přehlídku nabízí veletrhy jednou za tři roky.
Hlavním tématem letošních veletrhů jsou energeticky úsporná opatření. V té souvislosti se také uskuteční Technologická burza, otevřena budou i dvě poradenská centra, která mimo jiné poradí i v postupu při získávání financí na energeticky úsporné projekty. Tento týden přitom startuje dotační program označovaný „zelená úsporám„, který rozdělí 25 miliard korun pro firmy i jednotlivce.
Na veletrh je přihlášeno je celkem 70 oborových novinek a zlepšení. Poprvé se na veletrhu oficiálně představí firmy z Běloruska, které bude na veletrhu Urbis Invest stejně jako Ukrajina poprvé prezentovat investiční příležitosti v zemi. Své investiční možnosti také představí dosud nejvíce regionů ze Slovenska (celkem čtyři kraje a šest měst), a z Polska (tři kraje a pět měst).
Loňských veletrhů se zúčastnilo 1465 firem ze 24 zemí, firmy zaplnily téměř celý areál brněnských veletrhů, tedy 75.000 metrů čtverečních. Veletrhy navštívilo 95.000 návštěvníků. V roce 2007 se prezentovalo téměř 1400 firem z 25 zemí.
Zdroj: Zpráva ČTK 20.4.2009
Spokojenost
Mohu jenom doporučit! My jsme stavěli loni a všechno šlo hezky od ruky 😎🔝
Kdysi to nebylo a když si teď předstvím jak ještě moji rodiče opravovali a rekonstruovali dům po jejích rodičích -…
Z magistrátu Ostravy by vám měla přijít pozvánka a můžete na vernisáž v 18h dorazit. Poděkování patří do MAPPA
Nad takovým řešením už nějakou dobu přemýšlím.