Kniha z nakladatelství Grada navazuje na předchozí díly a rozšiřuje informace v nich s ohledem na nové poznatky a trendy v oboru nézkoenergetických staveb. Jsou v ní uvedeny a komentovány požadavky nové tepelně-technické normy ČSN 0540-2 platné od listopadu 2011.
Od vydání prvního dílu v roce 2005 se velmi výrazně rozšířilo obecné povědomí o nízkoenergetických domech a nutnosti úspor energie. V současnosti je u nás podle odhadů zhruba 500 realizovaných nízkoenergetickýxh objektů; pro srovnání, v Rakousku je v nízkoenergetickém standardu každá třetí stavba, na niž se vydává stavební povolení. Kniha je inspirována tématy probíranými na odborných konferencích, problémy z praxe i dotazy čtenářů.
Úvodní část publikace rozebírá obecné souvislosti a kategorie budov. Popisuje řešení stavebních konstrukcí a zabývá se technickými systémy. Podstatná část je věnována tepelně-technickým parametrům budov a vzduchotěsnosti, které mají na energetickou bilanci zásadní vliv.
Samostatnou kapitolu si získaly fotovoltaické systémy jako ekologický zdroj energie.
Druhou část knihy pak tvoří komentované příklady nízkoenergetických budov. Je jich celkem deset a u každého je uveden popis objektu, jeho technického řešení a energetické koncepce. Jde nejen o rodinné domy, ale i o rozsáhlejší objekty, a to v ČR, Německu a Rakousku.
Tak už nám zase UNESCO vyhrožuje a "ochránci" památek jásají, "Zachráníme" památku tím, že ji celou předěláme a její autenticita…
Hlavně že jsme "světoví". Na Smíchově máme City, Na Knížecí office - jsme ještě vůbec v Čechách? Je mi z…
Všude tam budou jen samí krásní mladí lidé; komu je nad 45, má nadváhu nebo třeba pleš, bude vstup přísně…
Dobry den, mohu dostat kontakt na autora/architekta rekonstrukce? Dekuji,
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…