Autory projektu jsou Kuba-Pilař architekti.
3.12.2008 zástupci školy představili dokončenou stavbu areálu Fakulty chemicko-technologické.
Základní údaje o projektu
Fakulta chemicko-technologická — 1. — 3. stavba,
Pardubice — Polabiny, Studentská ulice
Stavebník: Univerzita Pardubice
Uživatel: Univerzita Pardubice
Vlastník: Univerzita Pardubice
Autoři návrhu a projektanti: Ladislav Kuba, Tomáš Pilař
Spoluautoři návrhu: Jan Tichota, Radka Drábková, Lenka Počtová, Vít Košťál
Zhotovitel díla: Metrostav, a. s.
ve sdružení se společnostmi VCES a.s. a UNISTAV a.s.
Inženýrská činnost a technický dozor investora: V&N, v. o. s., Pardubice
Více informací o projektu a vizualizace naleznete zde.
Univerzita Pardubice dokončila výstavbu fakulty pro chemiky
Univerzita Pardubice dokončila rozsáhlou výstavbu moderního areálu fakulty chemicko-technologické ve svém kampusu v městské části Polabiny. Nové prostory budou sloužit výuce 1800 studentů a vědeckovýzkumným činnostem v oblasti chemických, chemicko-technologických, biochemických a biotechnologických disciplín, uvedla mluvčí vysoké školy Valerie Wágnerová. Univerzita si ponechá i původní budovu fakulty na náměstí Legií.
„Po rekonstrukci bude sloužit hlavně pro účely fakulty elektrotechniky a informatiky,“ uvedla mluvčí.
Výstavbě areálu fakulty chemicko-technologické předcházelo vybudování tělovýchovných zařízení, které bylo zahájeno 1. října 2005, tělocvičny byly uvedeny do provozu v listopadu následujícího roku. Náklady výstavby dosáhly přibližně 1,3 miliardy korun. „Jedná se o nejvýznamnější investiční záměr Univerzity Pardubice v celé historii vysokého školství v Pardubicích, která sahá do počátku 50. let minulého století,“ uvedla Wágnerová.
Nové budovy fakulty by měly splňovat veškeré požadavky na moderní vysokoškolské prostředí a kvalitní laboratorní zázemí, podmínky jsou podle Wágnerové srovnatelné s předními evropskými vysokoškolskými pracovišti obdobného charakteru. Areál je tvořen třemi stavbami rozmístěnými kolem akademického náměstí v srdci univerzitního kampusu, celkem obsahují 168 laboratoří, 24 učeben včetně počítačových, čtyři velké posluchárny a další zázemí pro akademické pracovníky a pobyt studentů.
Nové objekty bude nutné ještě vybavit nábytkem a technickým zařízením pro výuku a výzkum. „Předpokládáme, že nové posluchárny začnou studenti využívat od letního semestru,“ řekla Wágnerová.
Na sedmi fakultách Univerzity Pardubice v tomto akademickém roce studuje zhruba 9200 vysokoškoláků. Pro tento rok má škola akreditováno pro výuku celkem 69 studijních programů se 146 studijními obory v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu. Do roku 2010 by měla mít univerzita celkem 10.000 studentů.
Zdroj: Zpráva ČTK 3.12.2008
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…