Navržené materiály jsou v souladu s technicistním vzhledem budovy. Proříznutí základního tvaru pásem hliníkových oken umožňuje přirozené nasvětlení ochozu okolo sálu v patře, který má význam nejenom pro instalaci interaktivních prvků, ale i z provozního hlediska s možností pohybu návštěvníků ze sálu. Jedna skupina návštěvníků nastupuje z rozlehlého foyer a druhá postupně přichází na ochoz, takže je prakticky vyloučeno jejich setkání.
Kruhový sál o kapacitě 99 míst je středem kompozice a přispívá k jednoduché orientaci v dispozici budovy. Ojedinělý je způsob promítání na sférickou plochu pomocí pěti kamer z obvodu sálu.
Základ konstrukčního systému tvoří betonový válec, do kterého jsou kotveny železné ramenáty ve vrcholu spojené prstencem. Kubická část základního tvaru budovy včetně suterénu jsou železobetonové.
Vybudováním objektu Digitálního planetária získalo krajské město Hradec Králové ojedinělou možnost prezentace kosmické tématiky a zájem návštěvníků potvrzuje kvalitu záměru.
Autorská zpráva
Investor: Krajský úřad Kralovehradeckého kraje
Autor stavby: Ing. arch Karel Schmied mladší a starší; AKIA a.s.
Dokumentace DUR + SP: Ing.Robert Prix
DPS + interiér: Ing. arch Jiří Březina, ARCHaPLAN s.r.o.
Dodavatelé: FATO a.s., Ing. Lukáš Tošovský
Investor: Krajský úřad Kralovehradeckého kraje
Autor stavby: Ing. arch Karel Schmied mladší a starší; AKIA a.s.
Dokumentace DUR + SP: Ing.Robert Prix
DPS + interiér: Ing. arch Jiří Březina, ARCHaPLAN s.r.o.
Dodavatelé: FATO a.s., Ing. Lukáš Tošovský
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.