Koncept: Objekt jsme umístili na hraně parcely tvořící bariéru – plot. Jednoduchý objem stavby kopíruje svažitý terén nesvém členitém vnitřním uspořádání.
Dispoziční a technické řešení: Dům má centrální obytný prostor na prostřední výškové úrovni, do kterého jsou napojeny další místnosti v různých úrovních. Navenek tedy působí jednoduchým dojmem, uvnitř je ale raumplan, který reaguje na členitou topografii parcely. Vstup je ze západní strany, kde se nachází garáž a technické prostory. Krátkým jednoramenným schodištěm se dostáváme do obytné dvoupatrové haly na prostřední úrovni, kde je také kuchyň a galerie s knihovnou. Z obytné haly je výstup na přilehlou terasu. Ve východní části domu je pokoj s koupelnou a šatnou, v západní dva pokoje s koupelnou. Ze západní části se vchází také do galerie s knihovnou.
Dvoupodlažní obytná hala udržuje stabilní klima domu i v parných letních měsících, naopak v zimě dokáže centrální krb dobře vytopit ložnice, které jsou umístěny o půl patra výš.
Dům je standardně zateplen a opuštěn dřevěnou provětrávanou fasádou s laťováním z měkkého dřeva. Na oplocení je dřevo doplněno pohledovým betonem.
Autorská zpráva
Foto: Júlia Kaščáková
Proč jste se rozhodli právě pro tento typ skel? Jak byste zhodnotili ty výsledky po letech používání? Dávali jste je…
My jsme dávali IZOS Triple. Spokojenost i po letech.
Kdyby se ozval někdo, kdo má taková skla na oknech, byl bych rád. Přijde mi to jako docela zajímavá myšlenka…
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…