Zahradu jsme rozdělili na několik částí – okrasnou při pohledu z ulice, u bazénu a terasy je místo pro odpočinek. Jsou tu trvalky i travnatá plocha pro děti. Za domem byly vysazeny ovocné stromy. Z další strany jsou v zahradě ukryty technické prvky, jako například tepelné čerpadlo. Významnou část zahrady tvoří terasa, kterou je možno zastínit pomocí lamel nebo screenových rolet.
Také v interiéru dominují cihly a pohledový beton. Atmosféru dotváří dub na podlaze i na nábytku a precizně provedené detaily. Netradiční je řešení kuchyně: do hlavního obytného prostoru se otevírá čistou linou, za ní se skrývá další kuchyňská část v samostatné místnosti. Na ni navazuje spíž a komora, odkud se dá vyjít na technickou terasu.
Noční zóna domu se nachází v traktu chráněném od ulice, v druhém poschodí je pokoj pro hosty a pracovna. Technické místnosti a garáž jsou orientované k severozápadu.
Vzduchotechnika přivádí přes průduchy ve stěnách do interiérů čerstvý vzduch, který se ještě čistí ionizací. V letních měsících se využívá stropní chlazení. Abychom zlepšili akustiku prostoru, jsou na stěnách a stropech perforované panely s jemnou texturou.
Autorská zpráva
Autoři: Zoltán Horváth, Juraj Krč, Daniel Hanusz, Zuzana Horniakova
Archstyl, aneb když nemáš styl.
Asi tomu rozumím tak, že investor nemá absolutně pojem o architektuře a cit pro styl, ale zato má hdně peněz, za které očekává hodně muziky. Tak zkombinujeme dostupné materiály tak nějak aby to vypadalo barevně a hlavně draze. Investor si rochní, protože tam má vše co viděl u kamarádů a v televizi, architekt zamáčkne slzu a v kapse drtí v pěsti sevřený šek za projekt.