Informační centrum ČVUT se dříve nacházelo v Technické ulici, v tzv. Air House, avšak nikoli ve zcela vyhovujících podmínkách. Proto se ČVUT rozhodlo vybudovat centrum zcela nové. Autor přestavby a dostavby objektu v ulici Jugoslávských partyzánů, kde nyní sídlí mimo jiné rektorát univerzity, architekt Petr Franta navrhl i podobu současného designového infocentra. Jeho otevření se však oddálilo např. tím, že – jak při slavnostním otevření připomněl rektor Vojtěch Petráček – v době covidu bylo prakticky nemožné získat potřebné množství skla na vybudování informačního stánku.
„Infocentrum je velmi dobře viditelné z hlavní třídy, pevně tedy doufám, že sem zavítají nejen zájemci o ČVUT, ale i náhodní chodci a udělají si radost třeba nějakým předmětem s naším logem, nabídka je pestrá,“ uvedl Petráček. Připomněl tak, že kromě veškerých informací je tato provozovna právě i prodejnou propagačních předmětů ČVUT, budou zde ke koupi také vstupenky na kulturní akce pořádané univerzitou (před Vánocemi to např. budou vstupenky na novoroční koncert ČVUT v Rudolfinu). V neposlední řadě je pak infocentrum i výdejním místem věcí objednaných přes e-shop „Výhledově vznikne ještě jedno informační středisko, spojené s kavárnou, které plánujeme v nedávno zakoupené Fragnerově galerii,“ dodal rektor Petráček.
Tisková zpráva, Stavbaweb
Související článek:
Petr Tak to záleží na samotném prodejci a výrobci oken, jaké bude mít stanovené dodací lhůty. Protože jemu dodá skla…
Tu technickou pomoc při zakládání první řady je fakt skvělá možnost využít. Ono to zase nestojí nijak moc a není…
Heluz je v podstatě dost populární značka výrobce stavebního materiálu v Česku, hlavně jsou známí svými dobrými izolačními vlastnostmi. Úplně…
Pochybuji, že si dnes ještě někdo dobrovolně vybere dvojsklo...
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…