Coffee Library Zbrojnice

Coffee Library Zbrojnice

Biskupské náměstí 1, Olomouc

(2. 1. 2018) Petra Gajdová

   
 
 
 
 

Coffee Library Zbrojnice

Spolupráce s investory navázala na předchozí realizace jejich provozoven. V areálu budovy Zbrojnice Univerzity Palackého získali do pronájmu prostor restaurace, kterou se rozhodli proměnit v trendy studentské bistro. Změna dispozice se odvíjela od konceptu samoobslužného bistra s dominantním prodejním pultem a množstvím variant sezení.
Spojujícím prvkem s náplní budovy byla idea knihovny, která se v areálu stavby nachází. V návrhu interiéru došlo k propojení mladistvého barevného a materiálového řešení s prostředím historické budovy. V logickém navázání na zázemí kuchyně byl pult umístěn do v pořadí druhé místnosti od hlavního vstupu, v tomtéž prostoru jsou volně k dispozici tablety zabudované ve zvýšeném pultu. V první místnosti je kromě nízkého sezení vyhrazená odpočinková zóna na vyvýšeném pódiu i relaxační zóna v pohodlných „ušácích“. Celkem čtyři knihovny obíhají boční stěny mezi místnostmi, kromě drobných dekorací jsou jinak stěny bílé až do plochy kleneb. Klenby jsou nasvíceny v celé ploše led pásky, z technických důvodů je přiznána kabeláž a kotvení závěsných svítidel.
Dominantním se stal dekor dubu na podlaze a nábytku knihoven v oblíbené kombinaci s bílou, šedou a černou, barevné akcenty žluté, modré, mentolové nebo růžové barvy se uplatňují na sedacím nábytku, svítidlech a dekoracích.

Autorská zpráva
Foto: Martin Cenkl


Investor: Fishi Company, s.r.o., Mgr. Barbora Hodúrová, Ing. Martin Navrátil
Plocha bistra: 149 m² (bez kuchyně)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.5957040
17.2601268
Coffee Library Zbrojnice

Coffee Library Zbrojnice
Biskupské náměstí 1
Olomouc

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz