Coffee Library Zbrojnice

Coffee Library Zbrojnice

Biskupské náměstí 1, Olomouc

(2. 1. 2018) Petra Gajdová

   
 
 
 
 

Coffee Library Zbrojnice

Spolupráce s investory navázala na předchozí realizace jejich provozoven. V areálu budovy Zbrojnice Univerzity Palackého získali do pronájmu prostor restaurace, kterou se rozhodli proměnit v trendy studentské bistro. Změna dispozice se odvíjela od konceptu samoobslužného bistra s dominantním prodejním pultem a množstvím variant sezení.
Spojujícím prvkem s náplní budovy byla idea knihovny, která se v areálu stavby nachází. V návrhu interiéru došlo k propojení mladistvého barevného a materiálového řešení s prostředím historické budovy. V logickém navázání na zázemí kuchyně byl pult umístěn do v pořadí druhé místnosti od hlavního vstupu, v tomtéž prostoru jsou volně k dispozici tablety zabudované ve zvýšeném pultu. V první místnosti je kromě nízkého sezení vyhrazená odpočinková zóna na vyvýšeném pódiu i relaxační zóna v pohodlných „ušácích“. Celkem čtyři knihovny obíhají boční stěny mezi místnostmi, kromě drobných dekorací jsou jinak stěny bílé až do plochy kleneb. Klenby jsou nasvíceny v celé ploše led pásky, z technických důvodů je přiznána kabeláž a kotvení závěsných svítidel.
Dominantním se stal dekor dubu na podlaze a nábytku knihoven v oblíbené kombinaci s bílou, šedou a černou, barevné akcenty žluté, modré, mentolové nebo růžové barvy se uplatňují na sedacím nábytku, svítidlech a dekoracích.

Autorská zpráva
Foto: Martin Cenkl


Investor: Fishi Company, s.r.o., Mgr. Barbora Hodúrová, Ing. Martin Navrátil
Plocha bistra: 149 m² (bez kuchyně)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.5957040
17.2601268
Coffee Library Zbrojnice

Coffee Library Zbrojnice
Biskupské náměstí 1
Olomouc

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz