Copper Bar

Copper Bar

(26. 9. 2016) Zavoral architekt 

   
 
 
 
 

Copper Bar

Bar se nachází v historizujícím domě z počátku dvacátého století, jeho předchůdcem byl upadající podnik. Hlavním úkolem bylo vtisknout tomuto místu nový charakter, hodný umístění objektu v centru města a zároveň vytvořit intimní atmosféru pro konverzaci u skleničky s tím, že náklady na realizaci nepřesáhnou částku daného rozpočtu.
Intimitu prostoru vytvářejí hrubé štuky stěn a segmentové klenby s tmavou výmalbou. Oproti tomu barová část je obložena jemnými měděnými pláty. Tento ušlechtilý kov dodává místu eleganci a nabíjí jej energií. Atribut mědi také přinesl podniku nové pojmenování. Původní židle, nové stoly svařené z I profilů a ostatní kusy nábytku byly sjednoceny do odstínu kovářské černi. Toalety se nachází v zadní části objektu. Oslovil jsem svého dvanáctiletého bratra, aby jejich vzhled upravil dle sebe.
Prostor baru je vizuálně propojen s podloubím a náměstím prosklenou výlohou a zahrádkou mezi pilíři loubí.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice Photography & Concept Copper


 

Místo: Litomyšl, Smetanovo náměstí 136
Investor: Jan Hubinka, Jakub Havran
Plocha: 68 m2
Rozpočet: 450 000 Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz