Coworking Clubco

Coworking Clubco

(11. 5. 2022) Studio acht a Vos Interieur

   
 
 
 
 

Coworking Clubco

Clubco se nachází v areálu business parku Vlněna a na místní historii spjatou s látkami odkazuje nejen pojmenování nově vzniklého coworkingu, ale i jeho architektonické a interiérové řešení od Studia acht a nizozemských Vos Interieur. Motiv klubíčka se rozvíjí napříč celým prostorem.


„Naším záměrem bylo vytvořit vzdušný a otevřený coworkingový prostor se silnou vizí a nezaměnitelným designem. Do výsledné podoby jsme zakomponovali i umělecké prvky jako soudobé graffiti, neonové instalace nebo autorské grafiky formou velkoplošných tapet,” vysvětluje architektka Martina Patočková ze Studia acht. 

Prostor v celkem třech podlaží o rozloze více než 2000 metrů čtverečních poskytuje návštěvníkům a klientům z řad freelancerů, startupů i malých firem asi 220 míst k sezení. Jedná se o jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží, která jsou propojena velkorysým atriem a výrazným točitým žlutým schodištěm. Pracovní místa se nacházejí nejen v otevřeném společném prostoru poblíž středového schodiště, ale i v uzavřených kancelářích a ve stavebně oddělené klidnější části.

V podzemním podlaží se nachází zasedací místnosti, příležitostný bar a focus roomy. V přízemí návštěvníky vítá kavárna Rebelbean, za ní se nachází recepce, multifunkční prostor auditoria s podiem, kanceláře, zasedací místnosti a zázemí včetně kuchyňky. S motivem vlny si pohrávají nejenom názvy zasedacích místností Mohér, Kašmír nebo Alpaka, ale i informační systém z pera grafického designéra Lukáše Kijonky. Jeho rozvinutý motiv klubíčka návštěvníka zdálky vítá i na venkovních sklech kanceláří či na terase, která ke sdílenému pracovišti v prvním patře přiléhá. 

Dominantou centrálního prosvětleného prostoru je sloup se světelnou instalací sahající přes všechna tři podlaží a kolem něho se vinoucí žluté schodiště. Neonová instalace vzešla ze spolupráce hlavního architekta Studia acht Václava Hlaváčka a vizuálního umělce Michala Škapy, od něhož pochází i graffiti v některých místnostech a instalace na venkovní fasádě. Na projektu coworkingu se dále ve spolupráci s nizozemským interiérovým designérem Bartem Vosem kromě zmíněné Martiny Patočkové a Václava Hlaváčka podíleli i Matěj Kuncíř a Štěpán Hlaváček ze Studia acht.

Neotřelý design podpořili architekti využitím výrazných barev v prostoru i v originálním mobiliáři. Interiér tak dotvářejí originální kousky nábytku jako svítidla Ingo Maurer, křesla Club sofa 4800 a vybavení značky Vitra.

Cílem investora bylo reagovat na rostoucí poptávku po sdílených kancelářích a podílet se na změnách v pojetí kancelářských prostor, včetně vymezení se vůči zažitým stereotypům. Zadání – vytvořit flexibilní prostor, který bude nabízet množství technologických možností a nezaměnitelnou atmosféru – tak čeští architekti ze Studia acht společně s nizozemskými Vos Interieur splnili.

Tisková zpráva
Foto: Tomáš Slavík

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 11. 2023 03:52:50. Obracím se na celou Českou republiku,. Petr Zuzanek

 
 
 
 

29. 11. 2023 03:52:50. Obracím se na celou Českou republiku,. Petr Zuzanek

  Obracím se na celou Českou republiku, na ty, kteří hledají upřímného a velmi čestného člověka, který vám bez starostí a bez protokolu poskytne spolehlivou půjčku maximálně do 24 hodin, jsem vám k dispozici abych vás mohl uspokojit, moje nabídka půjčky začíná od 30 000 Kč až do 50 000 000 Kč s úrokovou sazbou 2 %. Můžete ji splácet (12 - 360 měsíců). Představuji vám své oblasti pomoci. (Petrzuzanek3@gmail.com)

- Finanční pomoc,
- Půjčka ihned,
- nebankovní půjčka,
- Půjčka na konsolidaci,
- úvěr na vaše projekty,
- Půjčka na podporu rodiny,
- Půjčka na výcvik vašich dětí.
- Půjčka pro vaše potřeby.

. Prosíme vás, abyste nás kontaktovali, zde jsou naše kontakty:
Email: Petrzuzanek3@gmail.com
Whatsapp: +420774960233

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz