Crestyl dokončil fasádu 1. etapy projektu DOCK v pražské Libni

Crestyl dokončil fasádu 1. etapy projektu DOCK v pražské Libni

(17. 4. 2012) Praha, 12. dubna 2012 – Developerská skupina Crestyl dokončila fasádu první etapy projektu DOCK. Jedná se o nově vznikající pražskou čtvrť v atraktivní lokalitě nedaleko Libeňského zámku a Thomayerových sadů kolem dvou slepých ramen Vltavy. V rámci této etapy vznikají tři nízkopodlažní bytové domy s celkem 60 byty s nadstandardní výbavou, designovým zpracováním a privátní unikátní marinou. Do nových bytů se jejich majitelé budou moci nastěhovat v srpnu letošního roku. Zároveň byl otevřen i vzorový byt, díky kterému se mohou zájemci seznámit s propracovaným designem i velkoryse řešeným prostorem interiéru.

 
 
 
 

Crestyl dokončil fasádu 1. etapy projektu DOCK v pražské Libni

Praha, 12. dubna 2012 – Developerská skupina Crestyl dokončila fasádu první etapy projektu DOCK. Jedná se o nově vznikající pražskou čtvrť v atraktivní lokalitě nedaleko Libeňského zámku a Thomayerových sadů kolem dvou slepých ramen Vltavy. V rámci této etapy vznikají tři nízkopodlažní bytové domy s celkem 60 byty s nadstandardní výbavou, designovým zpracováním a privátní unikátní marinou. Do nových bytů se jejich majitelé budou moci nastěhovat v srpnu letošního roku. Zároveň byl otevřen i vzorový byt, díky kterému se mohou zájemci seznámit s propracovaným designem i velkoryse řešeným prostorem interiéru.


Všechny tři bytové domy první etapy mají přímý vstup k vodnímu molu a přístavišti. Každý z nich nabídne 20 bytových jednotek s dispozicemi od 1+kk až po 4+kk. Každý byt je vybaven balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Součástí standardu jsou důmyslné prvky jako například podlahové topení v koupelně s luxusním vybavením, dřevěné podlahy či centrální recepce s obsluhou 24 hodin denně. Projekt DOCK nabídne svým obyvatelům kromě přístupu k marině také blízké golfové odpaliště a přímý přístup do parku s dětským hřištěm. S precizně zpracovaným interiérem a velkoryse řešeným prostorem se mohou zájemci seznámit v právě dokončeném vzorovém bytě.

Byty mají hlavní obytné plochy převážně orientovány západním směrem s výhledem na vodní a zelenou plochu, ložnice jsou většinou orientovány na východ. K bytům umístěným v přízemí přiléhají privátní předzahrádky, které oddělují bytové objekty od veřejných ploch a jsou umístěné 4 metry nad přístavním molem. Vznikne tak dostatek soukromí a příjemný výhled na vodní hladinu. Nejvyšší ustupující podlaží je po celém obvodě obklopeno rozměrnou terasou s pergolamy.

Projekt DOCK se nachází v Libni na místě bývalých doků a přímo sousedí s Karlínem a Holešovicemi. Je ohraničen Vltavou, Libeňským mostem, ulicí Voctářova a na severu pak Thomayerovými sady. V nejbližším okolí se nachází například Libeňský zámeček, Löwitův mlýn a nedaleká Palmovka nabízí kompletní občanskou vybavenost – školy, sportoviště, zdravotnická zařízení, poštu, divadlo, obchody nebo restaurace.
Na projektu DOCK spolupracují celkem tři přední architektonické kanceláře – 4A architekti, Mediapolis a S.H.S architekti.
Architektonické ztvárnění rezidenčních částí DOCK A a DOCK B měla na starosti italská kancelář Mediapolis. Mezi její nejznámější rezidenční projekty v Čechách patří pražské bytové komplexy Podbaba a Podvinný mlýn.


„Dokončení fasády je pro nás velkým potěšením a věřím, že se bude líbit nejen zájemcům o bydlení, ale také všem, kdo tuto lokalitu navštěvují. Jedná se o působivou kombinaci kamene a dřeva s dřevěnými okny a předsunutými balkóny. Nyní se pokračuje na interiérech a předpokládáme, že majitelé bytů se budou moci v srpnu začít stěhovat.“ říká Radim Sayed, obchodní ředitel developerské skupiny Crestyl, která je developerem projektu DOCK.
Fasáda bytových domů je tvořena obklady výhradně ze dřeva a kamene. Přírodní materiály budou využity také pro řadu prvků a detailů v jednotlivých bytech i ve společných prostorách. Architektem DOCK A je italská architektonická kancelář Mediapolis v čele s architektem Sergiem Porcellinim.
Tři bytové domy projektu DOCK se nacházejí v žádané lokalitě s velmi výjimečným prostředím. Z jedné strany je nádvoří vyplněné zelenou plochou, pěším přístupem do domů a krátkou vjezdovou rampou do garáží. Z druhé strany je molo s řadou stromů a lavičkami. Fasádám dominuje kombinace kamene a dřeva, velkoformátová dřevěná okna a šachovnicově umístěné plochy dřevěného charakteru. Prostorovost jinak hladkým fasádám dodávají předsunuté balkóny a arkýře a v neposlední řadě i fasádní rastr vytvořený z působivých bílých říms.

O projektu DOCK:
Nově vznikající pražská čtvrť DOCK se nachází v atraktivní rozvojové lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK bude postaven ve čtyřech etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí bude i privátní jachtařský klub s marinou, hotel, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz