Cubex Centrum Praha

Cubex Centrum Praha

objekt Trimaran – Na Strži 1702/65, Praha 4

(2. 10. 2020) 4a architekti

   
 
 
 
 

Cubex Centrum Praha

Už při zpracovávání soutěžní studie nám bylo jasné, že tak velký výstavní a shromažďovací prostor musí mít silnou nosnou myšlenku, aby neutonul v monotónnosti. Idea kubistické parafráze se nabízela jako specifikum pražské architektury, které zaujme potenciální klientelu i návštěvníky centra. Kubistický dekor jsme použili v hodně transformované podobě, spíše šlo dokonce o jeho destrukci a opětovné složení. Snad jen tvar umyvadel v sociálním zázemí je doslovnou reprodukcí kubismu v jeho symetrických vzorcích, které se opakují. Výsledný dojem z prostoru je tedy spíše dekonstruktivistický s kubistickými prvky. Rozmanitost interiéru podtrhuje multimediální koncept, který umožňuje veškeré prostory dotvořit dle požadavků klientely množstvím vizuálních a akustických efektů.
Hlavním cílem každé architektury by měla být především její funkčnost a v případě Cubexu také univerzálnost vzhledem k rozmanitosti poskytovaných služeb. Prostory musejí vyhovět jak velké konferenci, tak výstavním aktivitám, galavečeřím a firemním eventům. Zejména hlavní sál musí svou univerzálností odpovídat těmto požadavkům, a to i z hlediska stavební fyziky, jako jsou akustika a osvětlení. Zároveň bylo nutné mít možnost rozdělit prostor na menší sály při zachování požadovaných parametrů, jako například zachování čistého prostoru bez sloupů. Zdánlivá chaotická struktura některých prvků interiéru, jako například podhledu sálu, má v sobě zakomponovány pravidelné rastry ramp na instalaci osvětlení a větrání i pojezdové koleje mobilních příček sloužících k rozdělení jednotlivých prostor. Ve finále tento mix chaosu a řádu tvoří funkční celek s výraznou vjemovou stopou, kterou v pozorovateli zanechá.
Autorská zpráva

 

Klient:  GUARANT International, spol. s r.o.
Autoři: Peter Hudák, Jan Burček, Zuzana Kopáčiková, Michaela Pišoft, Hana Polidarová, Jan Tesárek; výtvarná spolupráce B/D – Black Division; technická spolupráce Institut intermédií FEL ČVUT + ST.dio
Velikost: 3700 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz