Cyklo Lahovice - Praha chce vybudovat nájezdové rampy k lávce přes Vltavu

Cyklo Lahovice - Praha chce vybudovat nájezdové rampy k lávce přes Vltavu

 
 
 
 

Cyklo Lahovice - Praha chce vybudovat nájezdové rampy k lávce přes Vltavu

(ČTK) - Praha chce letos vybudovat nájezdové rampy pro pěší a cyklisty k lávce přes Vltavu, která vznikla při výstavbě jižní části vnějšího okruhu v roce 2010. Hlavní město kvůli tomu vypsalo veřejnou zakázku za 28 milionu korun. ČTK to zjistila z Věstníku veřejných zakázek. Zadavatelem zakázky, která by měla trvat od dubna do konce listopadu, je Technická správa komunikací. Zájemci se mohou hlásit do 21. února.

Cyklolávka odnikud nikam
Vybudování lávky stálo desítky milionů korun. Na lávku se ale nedá najet, Praha se totiž teprve nedávno dohodla se soukromými vlastníky na odkupu pozemků potřebných pro stavbu nájezdů.

Nájezdové rampy budou tvořit ocelové konstrukce se dvěma hlavními nosníky. Délka ocelové konstrukce rampy na lahovické straně bude 100 metrů, na komořanské pak 150 metrů. Ocelové konstrukce povedou k zavěšené lávce a budou navazovat na cyklostezku.

Doplněno Stavbaweb:
Lávka je zavěšená na nově vybudovaném mostě Pražského okruhu. Podrobné informace o cyklolávce, která vede odnikud nikam naleznete na stránkách IHNED.cz.

Cyklistická doprava v Praze

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.