Daniel Smitka: apartmány a hotel Monínec

Daniel Smitka: apartmány a hotel Monínec

(13. 8. 2012) Monínec, 21. 6. 2012 - Sportovně-relaxační centrum Monínec na Javorové skále, které je umístěno necelých 70 km jižně od Prahy, v posledních dvou letech výrazně vstoupilo do povědomí široké veřejnosti. Důvodem byly zejména investice do lanovky a infrastruktury týkající se sjezdového lyžování. V červnu 2012 přibývá další důvod, proč tuto krásnou lokalitu navštívit – nový hotel, Hotel Monínec. Tento tříhvězdičkový hotel nabízí komfortní moderní ubytování pro osmdesát čtyři hostů, kvalitní wellness zázemí, kde hosté mohou využít bazén s vířivkou, saunu, tělocvičnu či různé masáže, restauraci pro 100 hostů a také konferenční zázemí.

 
 
 
 

Daniel Smitka: apartmány a hotel Monínec

Monínec, 21. 6. 2012 - Sportovně-relaxační centrum Monínec na Javorové skále, které je umístěno necelých 70 km jižně od Prahy, v posledních dvou letech výrazně vstoupilo do povědomí široké veřejnosti. Důvodem byly zejména investice do lanovky a infrastruktury týkající se sjezdového lyžování. V červnu 2012 přibývá další důvod, proč tuto krásnou lokalitu navštívit – nový hotel, Hotel Monínec. Tento tříhvězdičkový hotel nabízí komfortní moderní ubytování pro osmdesát čtyři hostů, kvalitní wellness zázemí, kde hosté mohou využít bazén s vířivkou, saunu, tělocvičnu či různé masáže, restauraci pro 100 hostů a také konferenční zázemí.

Model hotelu. Zdroj: www.smitka.cz Model apartmánů. Zdroj: www.smitka.czHosté si mohou vybírat ze standardních pokojů nebo pokojů s vyhlídkou, část z nich doplněných o terasu. Odtud si mohou hosté plně vychutnat jedinečnou krajinnou scenérii České Sibiře a Jistebnické vrchoviny. Tento nádherný výhled lze obdivovat také z terasy hotelové restaurace či z wellness a relaxační zóny. Právě kvalitní ubytování, wellness služby, společně s vysokým standardem stravování a zázemím pro konference v této lokalitě doposud chyběly.

„Jsme rádi, že se nám podařilo tuto krásnou lokalitu a stále se rozvijící sportovní a relaxační centrum rozšířit také o kvalitní hotel,“ říká ředitel hotelu Jaroslav Krejčí. „Mám také velkou radost z konečného výsledku, stavba přirozeně zapadá do terénu, velmi esteticky působí exteriéry s dřevěnými palubkovými obklady natřenými ořechovou lazurou. Ing. arch. Daniel Smitka společně s projektanty myslel také na praktický ohled stavby, a proto je objekt celkově řešen tak, aby měl co nejnižší provozní náklady. Vytápění je například zajištěno tepelnými čerpadly voda-vzduch, pro splachování se využívá dešťová voda,“ dodává Jaroslav Krejčí.

Propojovacím prvkem interiéru je kamenný obklad typ Quarzite mix, který je tónován hnědým přírodním nátěrem. Interiéry pokojů jsou řešeny v kombinaci ořech baltimore a lamino v barvě cappuccino, opět vše v příjemných zemitých barvách. Velice útulný je také bazén, který je obložen keramickým obkladem v modrobílé kombinaci, vířivka je pak designována keramickou mozaikou v barevné kombinaci světle modrá a tmavě modrá. Hosté v této zóně mohou využít také tělocvičnu, různé masáže a relaxační zónu s výhledem do krajiny.

Široká nabídka aktivit přímo u hotelu a v blízkém okolí

V bezprostřední blízkosti hotelu mohou zájemci využít venkovní krb pro letní grilování, zahrát si tenis nebo volejbal. Při příjemných letních teplotách je k dispozici venkovní bazén. Tím ale možnosti sportovně-relaxačního centra nekončí. Areál nabízí lukostřelbu, horské koloběžky, travní lyžování, nebo trampolíny. Nechybí ani adrenalinové atrakce jako tubing, jehož podstatou je jízda po kartáčové dráze na speciálních gumách. V lanovém centru jsou připraveny trasy různých obtížností pro prověření stability a schopnosti pohybovat se ve výškách. Pro milovníky snowboardingu čeká obdobný sport v letní variantě pod názvem mountainboard, kdy se svah sjíždí na prkně opatřeném kolečky. Další z adrenalinových zážitků poskytne bikepark. Cyklotrasy jsou navržené a postavené tak, aby poskytly zábavné svezení jak zkušeným, tak začínajícím jezdcům. Potřebné sportovní vybavení je připraveno k zapůjčení v tamním Sportcentru.

www.moninec.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz