David Kraus: Ekocentrum Václav

David Kraus: Ekocentrum Václav

(29. 3. 2012) Hotel se dvěma nadzemními podlažími o zastavěné ploše 2065 m2 je součástí stavby, která by zanedlouho měla vyrůst v Pleši na Bělsku. Kromě něj projekt Ekocentra Václav počítá s parkovištěm pro 114 automobilů, hřištěm pro různé druhy sportů, celodřevěnou tribunou i vyhlídkovou věží.
Autorem projektu je David Kraus: "Pozemek funguje pro dálkové pohledy, celá oblast se nachází v náhorní plošině. Základní ideou návrhu je lehký a subtilní tvar přízemí, kde jsou provozy komerčního charakteru. Patro je tvořeno šikmo posazenou lodí tak, aby jednotlivé pokoje měly výhledy do okolí. Jsou použity dřevěné rámy jako základ architektonického výrazu. Kombinace skla, dřevěných trámů a kamenného obkladu evokuje hrázděné stavby. V přízemí jsou atria prosvětlující vnitřek. Vedle budovy je umístěn dřevěný posed spojený visutou lávkou z dřevěné konstrukce. Typologickým principem objektu je společné transparentní a otevřené přízemí s maximálním propojením s okolím. Patro je ...více

Autor: Lidmila Burianová   |   Sekce: Články, Hotely a další ubytovací zařízení, Rozhledny a vysílače, Stavby a projekty, Stavby pro sport, Veřejný prostor, Z domova   |   Počet komentářů: 2

 
 
 
 

David Kraus: Ekocentrum Václav

Hotel se dvěma nadzemními podlažími o zastavěné ploše 2065 m2 je součástí stavby, která by zanedlouho měla vyrůst v Pleši na Bělsku. Kromě něj projekt Ekocentra Václav počítá s parkovištěm pro 114 automobilů, hřištěm pro různé druhy sportů, celodřevěnou tribunou i vyhlídkovou věží.
Autorem projektu je David Kraus: "Pozemek funguje pro dálkové pohledy, celá oblast se nachází v náhorní plošině. Základní ideou návrhu je lehký a subtilní tvar přízemí, kde jsou provozy komerčního charakteru. Patro je tvořeno šikmo posazenou lodí tak, aby jednotlivé pokoje měly výhledy do okolí. Jsou použity dřevěné rámy jako základ architektonického výrazu. Kombinace skla, dřevěných trámů a kamenného obkladu evokuje hrázděné stavby. V přízemí jsou atria prosvětlující vnitřek. Vedle budovy je umístěn dřevěný posed spojený visutou lávkou z dřevěné konstrukce. Typologickým principem objektu je společné transparentní a otevřené přízemí s maximálním propojením s okolím. Patro je soukromá zóna, kam mají přístup ubytovaní", uvádí autor na svých stránkách (doplněno stavbaweb).


V místě pohraniční roty v Českém lese bude rekreační zařízení

Bělá nad Radbuzou (Domažlicko) 28. března (ČTK) - Rekreační zařízení se zhruba čtyřmi desítkami lůžek chce na místě bývalé pohraniční roty Václav v chráněné krajinné oblasti (CHKO) Český les postavit soukromá firma. Někdejší armádní areál získala po desetiletém snažení asi před pěti lety Bělá nad Radbuzou na Domažlicku, která areál poskytne soukromému investorovi. Nový projekt by měl přijít na více než sto milionů korun a měl by nabízet odpočinek, rekreaci a především klid v atraktivním a turisty ještě plně nedoceněném prostředí Českého lesa, řekl ČTK starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picek.

Se soukromou firmou město spolupracuje už delší dobu. Vzhledem k odlehlosti místa uprostřed hlubokých lesů chráněné oblasti by měl být hlavním lákadlem rekreačního zařízení klid, příroda a čistý vzduch. "Bude se tam nabízet ticho, už před válkou byly na Pleši vzdušné lázně," poznamenal starosta.

Objekt po armádě dostalo město ve zdevastovaném stavu. Nový projekt počítá s demolicí a se stavbou nového hotelu se dvěma nadzemními podlažími, s parkovištěm pro 114 aut, hřištěm s dřevěnou tribunou, s dětským koutkem či s dvacetimetrovou dřevěnou vyhlídkovou věží. Proti plánům není ani správa CHKO. "Nic nebrání tomu, aby zátěž, ta zdevastovaná bývalá pohraniční rota, která hyzdila krajinný ráz, byla odstraněna a aby za ní vyrostla výměnou jiná kvalitní stavba. Vyplývá to z plánu péče o CHKO," řekl dnes ČTK vedoucí správy chráněné oblasti Český les Tomáš Peckert. Doplnil, že podle zpracované studie nebude mít nová stavba negativní vliv na krajinný ráz. Areál má citlivě zapadnout do krajiny.I díky vstřícnosti správy CHKO se podařilo dlouhotrvající jednání završit vydáním územního rozhodnutí, doplnil starosta. Nyní se pracuje na získání stavebního povolení. Pokud se vše podaří, s realizací projektu by se mohlo začít v příštím roce, domnívá se.

Podle dostupných informací by měly v objektu na náhorní plošině dominovat materiály, jako je dřevo, sklo a kámen.Vizualizace podoby Ekocentra Václav  - autor: David Kraus,
www.archi.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz