David Kraus: Projekt bytových domů v Muscatu

David Kraus: Projekt bytových domů v Muscatu

(26. 2. 2015) Obytné domy do Ománu. Na začátku byla skica tří válcových budov připomínajících starobylou pevnost nad přístavem a další budovy tradiční architektury ve městě Muscat. 

 
 
 
 

David Kraus: Projekt bytových domů v Muscatu

Obytné domy do Ománu. Na začátku byla skica tří válcových budov připomínajících starobylou pevnost nad přístavem a další budovy tradiční architektury ve městě Muscat. 

Navržené řešení umožnilo tvarovat objekt v závislosti na slunečných poměrech pozemku, požadavcích investora a orgánů místní správy. V současnosti existuje předpoklad sousedství s dalšími plánovanými budovami v lokalitě (mešita, bytové domy, komerční objekty).

Parcela má krásný výhled na město, moře a přilehlé pohoří. Na této kvalitě je postaven věžovitý charakter domů. Celek počítá s úpravou parteru v přízemí, kde budou jezírka, zahrady a venkovní obytné struktury pro majitele bytů. V podzemních podlažích jsou parkoviště, bazény a technické zázemí bloku.

V průběhu procesu je naše pozornost upřena na tradiční ománskou architekturu, ochranu budov a vnitřních prostor před extrémním podnebím a také na rozdílnosti ománské a západní tradice bydlení. Projekt je v procesu a umožňuje nám jako týmu konfrontaci naší civilizace s civilizací islámu.
Autorská zpráva

Místo:  Muscat/Sultanate of Oman
Autorský tým: David Kraus, Zdeněk Dohnálek, Veronika Fričová, Richard Zacpal, Romana Bedrunková
Projekt: 2013 
Podlažní plocha:  8 500 m2
  

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz