David Kraus: Projekt bytových domů v Muscatu

David Kraus: Projekt bytových domů v Muscatu

(26. 2. 2015) Obytné domy do Ománu. Na začátku byla skica tří válcových budov připomínajících starobylou pevnost nad přístavem a další budovy tradiční architektury ve městě Muscat. 

 
 
 
 

David Kraus: Projekt bytových domů v Muscatu

Obytné domy do Ománu. Na začátku byla skica tří válcových budov připomínajících starobylou pevnost nad přístavem a další budovy tradiční architektury ve městě Muscat. 

Navržené řešení umožnilo tvarovat objekt v závislosti na slunečných poměrech pozemku, požadavcích investora a orgánů místní správy. V současnosti existuje předpoklad sousedství s dalšími plánovanými budovami v lokalitě (mešita, bytové domy, komerční objekty).

Parcela má krásný výhled na město, moře a přilehlé pohoří. Na této kvalitě je postaven věžovitý charakter domů. Celek počítá s úpravou parteru v přízemí, kde budou jezírka, zahrady a venkovní obytné struktury pro majitele bytů. V podzemních podlažích jsou parkoviště, bazény a technické zázemí bloku.

V průběhu procesu je naše pozornost upřena na tradiční ománskou architekturu, ochranu budov a vnitřních prostor před extrémním podnebím a také na rozdílnosti ománské a západní tradice bydlení. Projekt je v procesu a umožňuje nám jako týmu konfrontaci naší civilizace s civilizací islámu.
Autorská zpráva

Místo:  Muscat/Sultanate of Oman
Autorský tým: David Kraus, Zdeněk Dohnálek, Veronika Fričová, Richard Zacpal, Romana Bedrunková
Projekt: 2013 
Podlažní plocha:  8 500 m2
  

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz